Zaplanuj idealny przedpokój — 3 wskazówki, o których musisz pamiętać

Co widzimy po otwarciu drzwi wejściowych do domu? Przedpokój. Dlatego też nie możemy traktować jego aranżacji byle jak, na szybko. Tutaj potrzebne jest przemyślane działanie. Podpowiadamy zatem, jakie kwestie trzeba wziąć pod uwagę, by jak najlepiej zaplanować idealny przedpokój. Oto nasze wskazówki!

Funkcjonalność i estetyka zawsze w parze

Wiele osób skupia się na urządzaniu salonu i kuchni jako głównych pomieszczeń w domu, jednak nie zdajemy sobie sprawy, jak dużą rolę w aranżacji odgrywa przedpokój. To pierwsza przestrzeń, jaką widzimy my oraz nasi goście po przekroczeniu progu.

Nie ma znaczenia, czy jest on duży, mały, wąski czy szeroki, muszą być spełnione dwie rzeczy — funkcjonalność oraz estetyka. W przeciwnym razie nie uda nam się stworzyć idealnego przedpokoju. Pamiętajmy przy tym, że aby zachować ład i harmonię, musimy zadbać o to, by jego aranżacja korespondowała ze stylem całego wnętrza.

Sama szafa to za mało — wybierz wieszaki na ubrania

Nie ma wątpliwości, że najważniejszym meblem w przedpokoju jest pojemna szafa, w której zmieszczą się ubrania oraz wszelkie inne rzeczy. Zdecydowanie częściej decydujemy się na szafę zabudowaną aniżeli wolnostojącą. Dzięki temu możemy wykorzystać półki aż do sufitu. Warto również przemyśleć kwestię jej frontów. Mogą być drewniane, gładkie i z łączonych materiałów, przy czym jedno skrzydło dobrze jest przeznaczyć na duże lustro, w którym nie tylko wygodnie się przejrzymy, ale też które stanowi ciekawy element aranżacji wnętrza, dając wrażenie przestronności.

Sama szafa to jednak za mało. Potrzebny jest jeszcze wieszak na ubrania do powieszenia mokrych okryć wierzchnich po powrocie do domu oraz okryć odwiedzających nas gości. Najbardziej praktyczne są wieszaki do przedpokoju montowane na ścianie. Tutaj mamy do wyboru modele z samymi haczykami, z gładkim lub tapicerowanym panelem, a nawet z dodatkową górną półką na akcesoria i dodatki. Każdy z nich występuje w różnych kolorach, choć najczęściej wybierane są eleganckie wieszaki drewniane oraz nowoczesne białe i z czarnymi elementami.

Wieszaki na ubrania z https://gornapolka.com/kp/wieszaki-do-przedpokoju/ sprawdzą się doskonale również w przedpokoju o bardzo ograniczonym metrażu. Nie potrzebują dużo miejsca, wystarczy tak naprawdę kawałek wolnej ściany. Można zatem wybrać modele zarówno z czterema haczykami, jak i rozbudowane, gdzie haczyki są rozmieszone w dwóch rzędach.

Duży przedpokoju w domu

Koniec z wizualnym chaosem — chowamy buty do szafki

Wisienką na aranżacyjnym torcie jest szafka na buty. To przydatny mebel, który w kilka chwil wprowadza ład i porządek w kolekcji obuwia, szczególnie że nietrudno zauważyć, jak chaotycznie wyglądają nawet najpiękniej ułożone buty. Poza tym każda para powinna mieć swoje miejsce, bez przygniatania przez inne, ocierania o nie i tym samym brudzenia się oraz odkształcania i rysowania.

Dodatkowo szafka na buty występuje także w wersji z miękkim i wygodnym siedziskiem, co jest bardzo praktyczne, a w połączeniu z wieszakiem na ubrania tworzy zgrany duet. W tym przypadku również możemy dowolnie wybierać jej wielkość oraz wykończenie, a nawet to, czy będzie ona stała bezpośrednio na podłodze, czy może na wysokich nóżkach.

Podsumowując, idealny przedpokój jest i funkcjonalny, i estetyczny. Natomiast jeśli chodzi o niezbędne meble, jakie zdecydowanie powinny znaleźć się w tym pomieszczeniu, to tutaj mowa przede wszystkim o szafie, wieszakach na ubrania oraz szafce na buty. Dzięki tym elementom wszystko będzie na swoim miejscu, bez niepotrzebnego bałaganu.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.