10 inspirujących pomysłów na aranżację ogrodu

Artykuł partnera.

Ogród jako przestrzeń przed domem dzięki odpowiedniemu zaaranżowaniu może stanowić świetną przestrzeń do odpoczynku i relaksu. Pozwala na spędzenie czasu na świeżym powietrzu i oderwanie się od wszystkich otaczających problemów. Już na etapie projektowania warto zadbać o kwestie związane z optymalnym wykorzystaniem przestrzeni w ogrodzie. Najlepiej zapoznać się z najciekawszymi inspiracjami na urządzenie ogrodu w stylowy sposób.

Najciekawsze pomysły na wyjątkowe urządzenie ogrodu

Obecnie jednymi z najciekawszych ogrodów są te w stylu nowoczesnym. Planując tego typu ogród niezbędne jest zadbanie o uporządkowanie i obecność w ogrodzie wielu geometrycznych kształtów, które wpływają na ogólną prezencję przestrzeni. W przypadku nowoczesnych ogrodów doskonale sprawdzą się drewniane i minimalistyczne meble, a także niewielka ilość dodatków. Ogród musi być przede wszystkim przestronny i oferować najlepsze warunki do odpoczynku i relaksu.

W przypadku ogrodów eleganckich zdecydowanie ważniejsza od praktyczności jest kompozycja. Decydując się na ten styl w ogrodzie należy pamiętać o wielu roślinach ozdobnych, a także prawidłowym wybraniu dodatków, takich jak ławki czy donice.

Osoby ceniące sobie przede wszystkim relaks na świeżym powietrzu powinny postawić na ogród angielski. Romantyczna przestrzeń w ogrodzie jest gwarantowana dzięki obecności wielu kwiatów i roślin pnących. Dodatkowo doskonale z roślinami skomponują się meble ze zdobieniami oraz huśtawki.

Dla miłośników bardziej dzikich ogrodów dobrym pomysłem będzie postawienie na ogród śródziemnomorski. Składający się z bujnej roślinności, która jest zasadzona w nieregularny sposób może być świetnym miejscem do relaksu.

Ogród w stylu włoskim czy hiszpańskim można oczywiście zmodyfikować, aby uzyskać jeszcze bardziej dziką przestrzeń. Stosując wiele roślin i drzew można stworzyć przed domem wrażenie bliskości z przyrodą.

Miłośnicy klimatów orientalnych docenią z pewnością ogród japoński. Jest to przestrzeń zdominowana przez egzotyczne rośliny, kamienie oraz strumyki. Zachowanie harmonii i symboliki jest tutaj absolutnie niezbędne. Przy pomocy specjalistów również w Polsce można stworzyć wyjątkowy ogród orientalny.

Do nowoczesnych domów pasować może także ogród minimalistyczny. Zadbany i pozbawiony wielu dekoracji będzie idealnym miejscem do relaksu.

Dla chcących nie tylko relaksować się w ogrodzie, ale także korzystać z jego plonów świetnym wyborem będzie ogród wiejski. Własny warzywnik przy domu czy sad to charakterystyczne elementy tego ogrodu.

Alpinarium to kolejna propozycja ogrodu, ale tym razem skierowana do doświadczonych hodowców. Odpowiednie połączenie roślin z elementami skalnymi wymaga bowiem dużego doświadczenia, a także poświęcenia czasu, aby przestrzeń przed domem wyglądała naprawdę dobrze i stylowo.

Ogród skandynawski to ostatnia propozycja, która jest polecana dla ogrodników, którzy nie mają dużo czasu na pielęgnację i ręki do roślin. Ogród będący połączeniem nowoczesnego i dzikiego pozwala na uzyskanie bardzo stylowej przestrzeni.

Gdzie kupić elementy aranżacyjne do ogrodu?

Bez względu na jaki typ ogrodu padnie wybór, niezbędny jest zakup odpowiedniego wyposażenia. Zarówno meble, jak i poszczególne gatunki roślin muszą być odpowiednio ze sobą połączone, aby stworzyć wyjątkowy ogród. Na stronie HOME & GARDEN zainteresowani klienci mogą znaleźć elementy dekoracyjne do każdego rodzaju ogrodu. W sklepie proponowane są najwyższej jakości meble ogrodowe, które urozmaicą każdy ogród, a przy tym nadadzą mu większej praktyczności, która wpływa na komfort korzystania z konkretnej przestrzeni.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.