5 pomysłów na wykorzystanie korka w aranżacji wnętrz

Stworzenie stylowego wnętrza wymaga odpowiedniego połączenia wszystkich jego elementów. W tym celu doskonale sprawdza się sięgnięcie po nieco nietypowe materiały, które nadają wnętrzu modnego charakteru. Doskonałym wyborem jest np. korek. Można umieścić go na ścianie, ale nie tylko. Jak zastosować korek w aranżacjach nowoczesnych pomieszczeń? Gdzie się sprawdzi?

Korek jako pokrycie ściany 

Korek sprawdzi się idealnie jako zamiennik tapety czy innego pokrycia ściany. Pozwala na wyróżnienie danego fragmentu pomieszczenia i stanowi wręcz idealną bazę do powieszenia różnych dekoracji. Korek ścienny jest dostępny w całych arkuszach, które można bardzo szybko przymocować do ściany. Taki produkt może występować zarówno w wersji klasycznej, jak i z białymi czy kolorowymi fragmentami, które nawiązują do dekoracji i pozostałych elementów umieszczonych w danym wnętrzu.

Korek jako dekoracja ścienna 

Z arkuszów korka można również wyciąć różne kształty, które sprawdzą się idealnie jako dekoracje ścienne. Doskonałym pomysłem są np. sześciokąty poukładane nieregularnie, z zachowaniem odpowiednich odległości pomiędzy ich ścianami. Świetnie sprawdzą się też różnego rodzaju romby czy prostokąty. Można układać takie dekoracje w dowolny sposób, nawiązując do kształtów dominujących w danej aranżacji. Arkusze, z których wytniesz dekoracje ścienne zgodne z Twoimi potrzebami, znajdziesz w sklepie z korkiem Bazalux.

Korek jako drobne dekoracje 

Z korka można również przygotować uchwyty do mebli. Wówczas sprawdzą się jego większe kawałki docięte w odpowiedni sposób. Spisze się doskonale także jako podkładki pod filiżanki czy inne dekoracje postawione w widocznych miejscach. Wówczas można stworzyć spójną aranżację, w której korek pojawia się w wielu fragmentach pomieszczenia.

Korek jako pokrycie podłogi 

Istnieją także korkowe płyty podłogowe, które z powodzeniem mogą zastąpić kafelki. Nie są tak zimne jak standardowe płytki, dając bardzo ciekawy efekt i amortyzując kroki. Wiele z nich stosuje się także zamiast klasycznych paneli. Korek szybko schnie, nie dopuszcza do przeciekania i jest odporny na działanie wysokich temperatur, co ma ogromne znaczenie np. w kuchni.

Korek w kuchni 

Korek można zastosować jako pokrycie ściany pomiędzy blatem a wiszącymi szafkami w kuchni. Jest on bowiem odporny na działanie wilgoci i wysokiej temperatury. Zapewnia więc bezproblemowe korzystanie, zachowując swój świetny wygląd na długo. Jest doskonałą alternatywą dla kafelków czy szkła.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.