Farba renowacyjna i jej zastosowania

Artykuł sponsorowany.

Farba renowacyjna tworzy powłokę ochronną na powierzchni i charakteryzuje się rewelacyjnymi właściwościami maskującymi już po pierwszej aplikacji. Z tych powodów chętnie wykorzystuje się ją jako powłokę renowacyjno-ochronną na mury, ściany zewnętrzne budynku, dachy, altany, wiaty oraz domki i skrzynie na narzędzia. Farba jest odporna na mróz, promieniowanie UV, a także działanie wody, dzięki czemu umożliwia odnowienie zużytego podłoża w każdych warunkach. W artykule podpowiadamy, do jakich prac można ja wykorzystać i jak jej używać.

Do jakich prac przyda się farba renowacyjna?

Konserwacja dachu

Po okresie zimowym, który często przynosi ulewne deszcze, opady śniegu i niskie temperatury, wiele dachów wymaga odświeżenia. Niestety, wymiana całości jest kosztowna, szczególnie z uwagi na potrzebę wynajęcia ekipy fachowców. Na szczęście, istnieje tańsza i szybsza alternatywa – renowacja. Z pomocą odpowiedniego środka można przeprowadzić ją samodzielnie. Wielozadaniowa farba renowacyjna od firmy JURGA pozwala uszczelnić wszystkie pęknięcia, zagłębienia i mikroszczeliny, a tym samym zabezpieczyć powłokę. Jednocześnie kryje obróbki blacharskie, elementy metalowe i odświeża kolor powierzchni, sprawiając, że wygląda jak nowa. Pamiętajmy również, aby przy wykonywaniu prac na wysokości zadbać o odpowiednie zabezpieczenie zgodne z wymaganiami BHP.

Renowacja domku ogrodowego

Farba renowacyjno-dekoracyjna przyda się także, jeśli chcemy odświeżyć swój domek ogrodowy czy składzik na narzędzia po zimie. To miejsce, które jest wystawione na działanie zmiennych warunków atmosferycznych przez cały rok. Chociaż zwykle wykonany jest z solidnych i trwałych materiałów, z czasem mogą pojawić się w nim drobne uszkodzenia. Na szczęście zastosowanie farby pozwoli ochronić go przed zniszczeniami, a jednocześnie sprawi, że zachowa swój estetyczny wygląd i funkcjonalność. Produkt można stosować na różnych podłożach, takich jak beton, blacha, powłoki bitumiczne lub tynk. Aby w pełni zabezpieczyć je przed działaniem promieni UV i wody wystarczy nałożyć dwie warstwy na powierzchnie. Kilka pociągnięć pędzlem i składzik jest gotowy na nowy sezon!

Wykończenie przyczepy kempingowej

Choć farby renowacyjnej najczęściej używa się do pokrywania elementów architektury ogrodowej i zewnętrznych części budynku, produkt można wykorzystać również do wykończenia przyczepy kempingowej. Jeśli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami domku na kółkach, warto zapewnić mu profesjonalną ochronę ze względu na stały kontakt z różnymi czynnikami atmosferycznymi takich jak wilgoć, woda czy promienie słoneczne. Po dokonaniu niezbędnych napraw, wymianie lub odświeżeniu sprzętów i tapicerki możemy przejść do malowania. Na początku dokładnie czyścimy i zagruntowujemy przyczepę, a potem nanosimy dwie warstwy farmy za pomocą pędzla, wałka lub natrysku. Jedna powłoka schnie od 2 do 3 godzin, a pełne utwardzenie zajmuje ok. 24 godzin. Na koniec wystarczy podłączyć przyczepę do samochodu, wybrać destynację i wyruszyć w podróż!

Farba renowacyjna to produkt, który stał się bardzo popularny w ostatnim czasie. Umożliwia odświeżenie starych, zniszczonych powierzchni bez konieczności przeprowadzania gruntownego remontu. Dzięki niej możesz szybko i łatwo odnowić różne elementy, co pozwoli oszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze.

Autor: agencja marketingowa Run The Brand

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.