Idealne lustro do łazienki: Jak wybrać?

Artykuł partnera.

Wbrew pozorom wybór lustra łazienkowego to nie jest prosta sprawa. Bowiem od tego, jaki kształt oraz wymiary Państwo wybiorą, a także jakie oświetlenie lustra wyda się Państwu idealne, zadecydują o tym, jak Państwo będą się czuć przed lustrem. Bowiem może się okazać, że wybierając lustro bez oświetlenia, przykładowo Panie będą mieć problem z widocznością podczas robienia makijażu. Dlatego też w artykule podpowiemy Państwu, jak wybrać idealne lustro do łazienki.

Jaki kształt lustra wybrać: Okrągły czy prostokątny?

Kształt lustra łazienkowego to kluczowa kwestia. Tak więc dylemat pomiędzy lustrem owalnym a prostokątnym jest w pełni uzasadniony. Jednak postaramy się pomóc w rozwiązaniu go. Zacznijmy od tego, w jakim stylu urządzili Państwo swą łazienkę. Do klasycznych wnętrz lepiej może pasować eleganckie i klasyczne lustro kwadratowe lub prostokątne. Jednakże jeśli poszli Państwo w kierunku retro lub glamour, idealne będzie okrągłe lustro. Znajdą je Państwo na stronie https://artforma.pl/. Projektanci wnętrz zachwycają się tym typem lustra, które pasuje do większości stylów urządzenia mieszkań. Tak więc miłośnicy prostoty powinni celować w praktyczne lustra prostokątne, zaś osoby lubiące nietuzinkowe rozwiązania z pewnością pokochają okrągłe lustra, które potrafią wnieść niepowtarzalny lekki klimat do pokoju.

Rozmiar lustra: Czy ma znaczenie?

Każda łazienka jest inna. Począwszy od jej rozmiaru, przez styl, aż po rozmieszczenie poszczególnych elementów wystroju. Szczególnie mała łazienka wymaga ogromnego przemyślenia, jak wszystko poukładać. Czy też gdzie zawiesić właśnie lustro oraz półki. Najważniejszą wskazówką jest to, że lustro najlepiej spełni swe zadania – estetyczne i praktyczne – gdy będzie powieszone nad umywalką. Wiele jednak zależy od tego, ile luster chcą mieć Państwo w swej łazience, gdyż ostatnio bardzo popularne stało się umieszczanie dwóch luster. W pokoju łazienkowym lustro może być większe aniżeli szerokość umywalki, takie samo lub mniejsze. Jednakże rama lustra o konkretnej wielkości może skutecznie optycznie zwiększyć lub zmniejszyć rozmiary łazienki. Zatem w małej łazience warto zamontować duże lustro, większe niż długość umywalki. Sprawi to bowiem, że wyda się ona większa. Przy okazji, przed dużym lustrem łatwiej wykonywać rytuały pielęgnacyjne twarzy. Z kolei większe łazienki mogą nabrać nieco lekkości przy mniejszych lustrach. Inspiracje można znaleźć w internecie.

Podświetlenie lustra

Gdy już wybrali Państwo rozmiar, model oraz kształt lustra, warto też przemyśleć kwestię jego dodatkowego oświetlenia. Bowiem najnowsze lustra, zwłaszcza te okrągłe, mogą posiadać wbudowane oświetlenie LED. Sprawia to, że są one niedoścignione pod względami estetyki oraz pozwalają oszczędzić nieco prądu. Takie lustra ukazują poświatę na ścianie, co wywołuje przepiękne wrażenie. Aby przejrzeć się przed lustrem, nie trzeba włączać zwykłego oświetlenia łazienki, wystarczy aktywować panel LED. Jest to wybór dla prawdziwych koneserów, którzy ze starannością wybierają każdy element wyposażenia.

Wybór lustra do łazienki nie jest taki łatwy. Jednak wiedząc już, na co zwracać uwagę przy dokonywaniu zakupu, z pewnością prościej będzie znaleźć idealne lustro do swej łazienki. Pamiętać warto także, iż lustra łazienkowe mają dwa zadania. Przede wszystkim muszą być praktyczne i pozwalać domownikom na dokładną pielęgnację twarzy przed lustrem. Z drugiej strony powinny być eleganckie i estetyczne, by cieszyły oko swym pięknym, dopasowanym do stylu modelem.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.