Jaką umywalkę do łazienki wybrać?

Łazienka jest jednym z ważniejszych pomieszczeń dla każdego z nas. W każdym mieszaniu lub domu jest miejscem, które musi być bardzo funkcjonalne, bezpieczne, ale oprócz tego ma również dawać nam możliwość zrelaksowania się i odprężenia.

Często również jest to pomieszczenie nie duże, w którym na przestrzeni dosłownie kilku metrów kwadratowych musimy wygospodarować miejsce na pralkę, umywalkę i prysznic lub wannę. Każdy, kto choć raz urządzał łazienkę, wie dokładnie, o czym mowa. Nie w każdym elemencie wyposażenia można sobie pozwolić na myślenie jedynie o estetyce, a czasem trzeba porzucić nawet pewne plany ze względu na ergonomię lub funkcjonalność. 

Szafka z umywalką – podkreślenie stylu pomieszczenia.

Szafka z umywalką jest elementem wyposażenia każdej łazienki, czasami nie tylko łazienki, bo być może także gabinetu lub jeszcze innego rodzaju pomieszczenia. Warto skupić się na tym elemencie wyposażenia ponieważ, stosując dosyć proste środki, możemy uczynić nasze wnętrze eleganckim i nadać mu odpowiedniego stylu.

Świetnie do tego nadają się szafki z umywalkami nablatowymi. Mnogość wzorów oraz styli, które pozostają do wyboru, daje nam praktycznie nieograniczone możliwości podkreślenia unikalnych cech pomieszczenia. Dodatkowym atutem jest tutaj możliwość zastosowania różnych typów baterii. 

Umywalka nablatowa – czym się kierować przy wyborze?

Przy wyborze umywalki stawianej na blat powinniśmy wziąć pod uwagę kilka aspektów:

  • dostępne miejsce, a więc wymiary samego blatu i umywalki, ponieważ umywalka nie może wystawać za blat bądź stykać bezpośrednio ze ścianą przy której stoi;
  • kształt umywalki, poza kwestią samego montażu na blacie, kształt wpływa na efekt wizualny, który chcemy osiągnąć. Powinien współgrać z pozostałymi elementami wystroju pomieszczenia;
  • materiał, z którego wykonana jest umywalka. Do najpopularniejszych należą oczywiście umywalki wykonane z porcelany, ale nie musimy się ograniczać tylko do tego materiału. W sprzedaży są dostępne również umywalki kamienne lub szklane wykonane w odpowiedni sposób i z dobrej jakości materiałów nie będą odbiegać wytrzymałością od tradycyjnych rozwiązań, a mogą podkreślić charakter wnętrza.

Jak ustawić umywalkę nablatową – montaż umywalki stawianej na blacie.

Przed przystąpieniem do montażu umywalki musimy, na pewno zastanowić się jak jest poprowadzona instalacja wodno – kanalizacyjna. Szafka z umywalką powinna znajdować się w takim miejscy, aby dostęp do instalacji nie stanowił problemu i można było wykonać podłączenie w sposób estetyczny. Najczęściej instalacje są zasłonięte przez szafkę znajdującą się pod blatem z umywalką. Czasami jedynie inwestorzy decydują się na montaż dekoracyjnego syfonu, aby podkreślić np. industrialny charakter wnętrza.

Przy montażu umywalki nablatowej warto rozważyć wysokość blatu oraz krawędzi umywalki, tak aby korzystanie z niej nie było problematyczne. Standardowo przyjmuje się około 85-90 cm. nad podłogą do krawędzi umywalki. Planując montaż blatu pod umywalkę nablatową, należy wziąć pod uwagę wysokość umywalki.

Kolejnym krokiem jest wywiercenie otworu w blacie pod odpływ z umywalki. Najlepszym sposobem będzie postawienie umywalki w ustalonym miejscu na blacie i odznaczenie miejsca wykonania otworu. Niektóry producenci dostarczają specjalne szablony, które są pomocne w trasowaniu otworów montażowych. Po wywierceniu otworu i ustawieniu umywalki w docelowym miejscu można przystąpić do silikonowania. Po tym etapie należy odczekać co najmniej 24 godziny przed przystąpieniem do dalszego montażu związanego z odpływem. 

Podsumowując umywalki nablatowe są świetnym rozwiązaniem, które może podkreślić styl pomieszczenia nie odbiegając funkcjonalnością ani gabarytami od tradycyjnych rozwiązań.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.