Bateria wannowa – jaką wybrać?

Bateria wannowa to element niezbędny w każdej łazience. Poza ładnym i estetycznym wyglądem powinna być funkcjonalna i dopasowana do potrzeb domowników, tak aby zapewnić maksymalny komfort podczas mycia. Przed zakupem baterii wannowej warto więc dokładnie rozważyć jej zakup i dobrać taką, która w każdym aspekcie będzie odpowiadała nam najbardziej.

Bateria wannowa ścienna – tradycyjny wybór

Baterie wannowe ścienne od pokoleń stanowią najbardziej tradycyjne rozwiązanie w łazience, niemniej ciągle wybierane są bardzo chętnie. Ich wygląd nie musi być nudny. Nowoczesne ścienne baterie wannowe prezentują bardzo ciekawe wzornictwo i mogą stanowić ten element łazienki, który w ciekawy sposób będzie dopełniał jej całościowej aranżacji. Podczas ich zakupu warto wziąć pod uwagę wielkość i miejsce montażu. Odpowiednio dobrana bateria ścienna nie powinna ograniczać wygody podczas kąpieli.

Bateria wannowa podtynkowa – nowoczesny minimalizm

Równie popularna jest bateria wannowa podtynkowa, która posiada elementy korpusu ukryte w ścianie. Na zewnątrz zaś znajdują się wyłącznie wylewka oraz dźwignia baterii. Dzięki temu nie zabiera ona tyle miejsca, co baterie wannowe ścienne, a poza tym jest przy nich znacznie mniej czyszczenia. Dlatego też ta opcja wybierana jest obecnie zdecydowanie najczęściej, ma jednak także swoje wady, o których warto pamiętać.

W przypadku konieczności naprawy elementów korpusu ukrytego w ścianie zachodzi potrzeba jej kucia. To oczywiście dodatkowy koszt, nie wspominając o przymusowym remoncie. Dlatego też warto stawiać na wysokiej jakości wannowe baterie podtynkowe znanych i sprawdzonych producentów. Mamy wówczas pewność, że poszczególne elementy baterii są trwałe, a ryzyko awarii bardzo niewielkie.

Bateria wannowa wolnostojąca – luksus i elegancja

Baterie wannowe wolnostojące to rozwiązanie stworzone głównie z myślą o wannach wolnostojących. Posiadają wyjątkowo ciekawy design i nadają wnętrzu łazienki niezwykle industrialnego wykończenia. Wystarczy zajrzeć do oferty:  Sklepmo.pl Decyzja o montażu baterii wannowej wolnostojącej powinna być jednak dobrze przemyślana. Jej montaż wymaga wcześniejszego, dokładnego zaplanowania i doprowadzenia instalacji wodnej w podłodze. Poza tym bateria wolnostojąca, ze względu na swoje dość duże rozmiary, jest tą, przy której będziemy mieli najwięcej pracy jeśli chodzi o utrzymanie w czystości. Nie zmienia to jednak faktu, że posiadanie wanny wolnostojącej z tego typu baterią pozwoli poczuć się każdemu zwolennikowi długich, relaksujących kąpieli niezwykle luksusowo.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.