Kiedy może przydać się garaż blaszany?

Garaż blaszany jako alternatywa dla murowanego? Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się nad takim rozwiązaniem, poniższy tekst jest dla Ciebie. Podpowiemy w nim, kiedy może przydać się garaż blaszany, jakie są jego rodzaje, czy wymaga on pozwolenia i na co zwracać uwagę przy jego zakupie. Zaczynajmy.

Czy garaż blaszany przyda się jedynie dla samochodu?

Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, garaże blaszane mogą służyć nie tylko do przechowywania samochodu np. w okresie jesienno-zimowym. Równie dobrze mogą one służyć jako schowek na narzędzia, sprzęt ogrodniczy, rowery, meble ogrodowe czy inne przedmioty, które nie mieszczą się w domu lub piwnicy. Blaszane garaże mogą być też wykorzystane jako warsztat, w którym będziemy mogli realizować swoje hobby i naprawiać różne rzeczy. Tanie garaże blaszane dają nam dodatkową, uniwersalna przestrzeń, której bardzo często nam brakuje.

Jakie rodzaje blaszanych garaży spotkamy na rynku?

Garaże blaszane można podzielić na kilka typów ze względu na materiał, z którego są wykonane, sposób montażu i kształt. Najpopularniejsze są garaże z blachy ocynkowanej, która jest odporna na korozję i warunki atmosferyczne. Blacha może być gładka lub falista, a także mieć różne kolory. Garaże blaszane można kupić gotowe lub zamówić na wymiar co sprawia, że każdy może dopasować garaż zarówno do potrzeb, jak i ilości miejsca, które ma na działce. Postawienie takiego garażu jest proste i tanie. Najprostsze garaże blaszane o wymiarach 3×5 metra to wydatek ok. 2000-2500 zł.

Czy garaż blaszany wymaga zgody na jego postawienie?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy na postawienie takiego garażu wymagana jest zgoda? Odpowiedź na takie pytanie brzmi, w zdecydowanej większości nie. O ile trzymamy się zasady, iż nasz garaż ma nie więcej niż 35 m2, oraz nie postawimy 2 takich obiektów na każde do 500 m2 działki, pozwolenie na budowę nie jest wymagane. Wyjątkiem jest sytuacja, w której w ramach planu zagospodarowania przestrzennego dla danego terenu istnieje np. zakaz wznoszenia obiektów wyższych niż 3 m2. Wówczas pozostaje nam dostosowanie się do wymogów.

Na co zwracać uwagę wybierając garaż?

Garaże blaszane, choć pełnią podobną funkcję, mocno się między sobą równią. Dlatego też wybierając garaż, należy zwrócić uwagę na kilka kwestii. Przede wszystkim jego wielkość, przeznaczenie i kształt. Jeśli w garażu ma stać samochód, warto zadbać o jego wentylację i odprowadzenie wody deszczowej. To zapobiegnie wilgoci, która nie służy elektronice we współczesnych autach. Kolejna sprawa to zamknięcie. Drzwi to najsłabszy element garażu, dlatego nie należy oszczędzać na dobrych zamkach. Oczywiście możemy pokusić się o drobne usprawnienia w postaci doprowadzenie do garażu prądu, dzięki czemu będziemy mogli swobodnie w nim przebywać również po zmroku. Na koniec pozostaje dobór koloru tak, aby pasował np. do elewacji naszego domu.

Podsumowanie

Z całą pewnością, garaże blaszane to praktyczne i ekonomiczne rozwiązanie dla osób, które potrzebują dodatkowej przestrzeni na swojej działce. Dzięki bogatej ofercie garaży każdy może znaleźć rozwiązanie dopasowane do indywidualnych potrzeb. Garaż blaszany jest tani i prosty w montażu. W większości przypadków nie wymaga też żadnych formalności. Mamy nadzieję, że powyższy, krótki tekst zachęci część czytelników do spojrzenia na blaszane garaże jako na ciekawą alternatywę dla ich murowanych odpowiedników.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.