Laktator – czy jest absolutnie niezbędny?

Kobiety w ciąży kompletując wyprawkę dla siebie, zazwyczaj decydują się na zakup laktatora. Czy rzeczywiście powinna go kupić każda kobieta spodziewająca się przyjścia na świat maluszka? Na rynku dostępne są dwa rodzaje laktatorów: ręczne i bardziej zaawansowane – elektryczne. Które z nich są lepsze? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie poniżej.

Kiedy przydaje się laktator?

Urządzenie, jakim jest laktator, okazuje się niezbędne, gdy młoda mama zmuszona jest wywołać laktację samodzielnie – choćby z uwagi na urodzenie dziecka poprzez cesarskie cięcie. Laktator przydaję się także, gdy noworodek nie potrafi jeszcze ssać. Wówczas omawiany gadżet umożliwia odciągnięcie pokarmu i podanie go dziecku przez butelkę ze specjalnie wyprofilowanym smoczkiem. Dzięki laktatorowi młoda mama może utrzymać laktację, jednocześnie nie rezygnując z podawania własnego pokarmu dziecku. Urządzenie to nierzadko stanowi „wybawienie” dla kobiet, które doświadczają nawału pokarmu. Wtedy odciąganie mleka jest konieczne, by uchronić się przed komplikacjami, jakimi mogą być: zastój pokarmu i zapalenie piersi. Aż w końcu – powrót do pracy lub dłuższy wyjazd – to kolejne „mocne” powody, dla których inwestycja w dobry laktator jest zasadna. Wcześniejsze odciągnięcie pokarmu pozwala karmić dziecko mlekiem matki, podczas gdy jest ona poza domem.

Jaki laktator wybrać?

W sklepach z akcesoriami dla kobiet w ciąży oraz po porodzie znajdziemy dwa rodzaje laktatorów: ręczne i elektryczne.

Ręczne laktatory sprawdzają się u tych kobiet, które sporadycznie ściągają pokarm, jak również nie borykają się z problemami związanymi z laktacją. Zaletą laktatorów manualnych niewątpliwie jest niska cena – w porównaniu z laktatorami elektrycznymi. Oprócz tego trzeba wspomnieć, że laktator ręczny jest lekki, kompaktowy i pracuje ciszej, co w przypadku odsysania pokarmu poza domem nie pozostaje bez znaczenia.

Elektryczne laktatory – bez wątpienia są bardziej komfortowe w użytkowaniu niż wyżej omawiane – ręczne. Poza tym pracują o wiele szybciej i o wiele bardziej efektywnie. Nie wymagają użycia rąk – w tym czasie młoda mama może czytać książkę bądź gazetę, oglądać tv lub po prostu odpoczywać. Warto tutaj wspomnieć jeszcze o laktatorach elektrycznych na dwie piersi. Dzięki nim możliwe staje się odciąganie pokarmu w czasie krótszym o połowę.

Gdzie kupić dobry laktator?

Na zakup laktatora decyduje się sporo kobiet albo przed porodem, albo tuż po przyjściu na świat dziecka. Zdaniem ekspertów zdecydowanie warto wyposażyć się w ten gadżet przed porodem i zabrać ze sobą do szpitala. Na jakie marki laktatorów zwrócić uwagę? Które są najczęściej polecane przez świeżo upieczone mamy? Na pewno laktatory: Lovi, Medela, Lansinoh i Canpol Babies. Wszystkie te produkty dostępne są w sklepie internetowym Smykoland.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.