Najmodniejsze rodzaje mebli ogrodowych – z czego powinny być wykonane?

Wypoczynek w ogrodzie powinien być przyjemny i dawać zawsze dużo radości. W końcu to w tej przydomowej przestrzeni próbujemy zregenerować siły po trudnym dniu lub spędzić przyjemnie czas z rodziną lub przyjaciółmi. Na jakość relaksu w głównej mierze wpływają wygodne meble ogrodowe. Komfort użytkowania zazwyczaj wiąże się natomiast ściśle z rodzajami surowców, z których wykonuje się różne typy mebli. Do najpopularniejszych zaliczają się meble:drewniane,plecionkowe,metalowe,z tworzyw sztucznych. Każdy z surowców wyróżnia się indywidualnymi cechami, a przez to zapewnia inne możliwości i sprawdza się w odmiennych przestrzeniach. Które produkty warto wybrać? Jeśli chcecie wiedzieć, zapraszamy do lektury.

Meble drewniane – subtelny powiew klasyki

Meble drewniane należą do najbardziej tradycyjnych rozwiązań, które wykorzystuje się w ogrodach od wielu lat. Są proste, funkcjonalne i najczęściej niezmiernie oszczędne w formie. Występują w wersji standardowej lub składanej, co sprawia, że łatwo wykorzystać je w różnych przestrzeniach – nawet na niewielkim balkonie lub w ogrodach, w których często zmienia się organizację miejsca do relaksu.

Wyposażenie drewniane odznacza się także ponadczasowym i uniwersalnym wyglądem. Prostota konstrukcji i naturalny kolor sprawdzają się w ogrodach klasycznych i skrajnie nowoczesnych. Stanowią również idealne rozwiązanie do ogrodów historyzujących lub wykorzystujących tak modne obecnie motywy eko.

Podstawową wadą mebli ogrodowych z drewna jest oczywiście ich ciężar, konieczność regularnej impregnacji oraz zabezpieczania na zimę, aby zachować je w optymalnej kondycji przez długi czas.

Plecionki – pomiędzy stylem retro a nowoczesnością

Innym w pełni naturalnym materiałem do produkcji mebli ogrodowych są także niezmiernie ostatnio popularne plecionki. Najczęściej wykorzystuje się rodzimą wiklinę lub egzotyczny rattan.

Meble plecionkowe wyróżnia charakterystyczny wygląd oraz konstrukcja, której nie da się pomylić z niczym innym. Są zazwyczaj dość proste, a za ich główną ozdobę stanowią różne warianty splotu.

Uniwersalny i niezmiernie efektowny wygląd mebli z rattanu oraz wikliny sprawiają, że często wykorzystuje się je w ogrodach klasycznych i historyzujących, dla których stanowią naturalne uzupełnienie. Zastosowane surowce pozwalają jednak wprowadzić je nawet do aranżacji minimalistycznych lub nowoczesnych jako ciekawy kontrast w stylu ekologicznym. Takie produkty znajdziemy na stronie https://Bazkar.pl.

Niestety trzeba pamiętać, że meble tego typu są jeszcze mniej odporne na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych, dlatego trzeba przykładać szczególną wagę do ich pielęgnacji oraz zabezpieczania na okres jesienno-zimowy.

Meble z metalu – prosta elegancja

Meble z metalu wykorzystuje się w ogrodach od wielu lat. Przyjmują rozmaite kształty, niekiedy niezmiernie rozbudowane i ozdobne. Obecnie w sklepach występują równocześnie konstrukcje minimalistyczne i zgeometryzowane, wpisujące się w większość aranżacji, lub bardzo ozdobne, które idealnie nadają się do ogrodów retro.

Wyposażenie metalowe trzeba niestety poddawać regularnym zabiegom pielęgnacyjnym, aby nie pokryło się korozją uniemożliwiającą użytkowanie oraz prowadzącą do całkowitego zniszczenia przedmiotów.

Tworzywa sztuczne – produkty trwałe i stylowe

Wielką popularnością wśród miłośników ogrodów cieszą się również meble z tworzyw sztucznych. Nie mamy jednak na myśli tanich produktów z PVC, a raczej wytrzymałe konstrukcje z polipropylenu lub wytwarzanego na jego bazie technorattanu.

Wyposażenie z tworzyw sztucznych jest odporne na działanie warunków atmosferycznych. Niestraszna mu woda i wilgoć ani promieniowanie UV. Można je bez przeszkód przechowywać na zewnątrz przez cały rok, ewentualnie zabezpieczając je w okresie jesienno-zimowym pokrowcami, aby zanadto się nie zabrudziło.

Meble z polipropylenu przyjmują rozmaite formy. Wyposażenie formowane wtryskowo można dowolnie kształtować i dopasowywać do wszystkich bieżących trendów ogrodowych. Niektóre z nich otrzymują nawet modne wykończenie, imitujące drewno lub naturalne plecionki. Z kolei produkty z technorattanu odwzorowują produkty z rattanu, jak sama nazwa wskazuje. Od pierwowzoru odróżnia je jednak większa trwałość konstrukcji, którą łatwiej utrzymać w optymalnej formie przez długi czas.

Modne meble do każdego ogrodu

Wykorzystanie tak różnorodnych surowców do produkcji mebli ogrodowych sprawia, że każdy jest w stanie znaleźć rozwiązanie dla siebie.

Dzięki temu zdecydowanie łatwiej zbudować spójną i piękną przestrzeń, w której z radością spędzimy wiele godzin na przyjemnym odpoczynku.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.