Ocieplenie budynków – nowe i stare budownictwo

Ocieplenie budynku znacząco poprawia jego walory termiczne, a także Zabezpiecza przed przemarzaniem. Poprawnie wykonane ocieplenie to comiesięczne korzyści w postaci o wiele mniejszych rachunków za ogrzewanie, co w dzisiejszych czasach ma niebagatelne znaczenie.

Kwestie termoizolacji budynku są Niezwykle istotne w przypadku nowego budownictwa, ale także właściciele nieco starszych budynków powinni zdać sobie sprawę z tego, jak wiele można zaoszczędzić dzięki odpowiednio wykonanej izolacji. W większości przypadków warto zdecydować się na zlecenie tych prac fachowcom, ponieważ nieumiejętne położenie styropianu czy też innego materiału termoizolacyjnego może przynieść fatalne skutki. 

Styropian – doskonały stosunek ceny do jakości

Styropian budowlany zarówno odmianie szarej, jak również białej to doskonały stosunek jakości do ceny. Ocieplenie na bazie tego materiału jest po prostu wystarczająca w większości typów budynków, ale co równie ważne, jest również bardzo trwałe. O ile prace ociepleniowe zostaną wykonane należycie poprawnie, tego rodzaju termoizolacja będzie poprawiała komfort mieszkania w naszym budynku przez kolejnych kilkanaście lat.

Ocieplenie – stare budownictwo

W przypadku budynków w starym budownictwie efekt ocieplenia będzie widoczny jeszcze lepiej i w krótkim czasie. To często budynki, które wykonywane są według bardzo starych standardów energetycznych, przez co zastosowanie jakościowego ocieplenia pozwala znacząco poprawić komfort mieszkania w takim miejscu. Bardzo wielu właścicieli starych budynków decyduje się na samodzielne ich ocieplenie, ale podobnie jak w przypadku budownictwa nieco nowszego, tu również trzeba mieć na uwadze kwestię wykonania wszystkiego w sposób bardzo dokładny. Jeżeli zatem nie czujemy się na siłach w tego typu pracach technicznych, zlećmy je profesjonalnej firmie.

Nowoczesne metody ocieplania

Na rynku dostępnych jest również wiele nowoczesnych metod ocieplania budynków. W dużej mierze bazują jednak one również na właściwościach styropianu. To chociażby pianka PUR, która pozwala na natryskowe wykonanie ocieplenia również w trudniej dostępnych miejscach. W przypadku wybrania tego właśnie rozwiązania na uwadze mieć musimy jednak kwestię odpowiedniej wilgotności drewna. Jeżeli mamy wątpliwości co do wyboru techniki ocieplenia naszego budynku, a także poddasza, powinniśmy przede wszystkim skonsultować się ze specjalistycznymi firmami takimi jak Styropmin, które oferują tego rodzaju prace ociepleniowe. To często te same firmy, które proponują sprzedaż wysokiej jakości materiałów do ocieplenia.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.