Oczyść powietrze w swoim domu

Chciałbyś oddychać czystym i zdrowym powietrzem w swoim domu? Sprawdź, w jaki sposób możesz oczyścić powietrze ze smogu, alergenów, pleśni i roztoczy. Polecamy sprawdzone sposoby walki ze smogiem i wskazujemy czym kierować się przy wyborze oczyszczacza powietrza.

Jak wybrać oczyszczacz powietrza?

Na rynku dostępny jest ogromny wybór oczyszczaczy powietrza, które różnią się między sobą parametrami technicznymi, ceną oraz dodatkowymi funkcjonalnościami. Nie zawsze najdroższy oczyszczacz powietrza oznacza, że będzie to najlepszy nas oczyszczacz. Przed zakupem urządzenia, warto odpowiedzieć sobie na kilka kluczowych pytań:

  • Na jakiej powierzchni będzie pracował oczyszczacz? Odpowiednio dostosowana kubatura jest kluczowa dla zapewnienia skuteczności oczyszczania. Jeżeli kupimy oczyszczacz dedykowany do mniejszej powierzchni, wówczas musimy mieć świadomość, że urządzenie nie będzie w stanie przefiltrować powietrza w całym pomieszczeniu, a tym samym nie będzie w stanie go oczyścić z zanieczyszczeń.
  • Czy przeszkadza nam głośność pracy urządzenia? Jeśli szukamy oczyszczacza do sypialni lub do pomieszczenia, w którym pracujemy, wówczas głośność może mieć kluczowe znaczenie. Nie warto zakładać, że pracujący bardzo głośno oczyszczacz nie będzie nam przeszkadzał podczas snu czy pracy.
  • Czy urządzenie poza oczyszczaniem powietrza powinno je także nawilżać? Funkcja nawilżania jest szczególnie istotna zimą, kiedy w okresie grzewczym poziom wilgotności spada do poziomu niebezpiecznego dla naszego organizmu. Decydując się na zakup oczyszczacza z nawilżaczem kupujemy sprzęt 2w1.
  • Czy urządzenie powinno być wyposażone w funkcję jonizacji powietrza? Jonizacja doskonale sprawdza się w pomieszczeniach, w których pracują urządzenia RTV i AGD emitujące jony dodatnie. Taka sytuacja prowadzi do powstania nierównowagi jonowej, która przekłada się na pogorszenie samopoczucia, wprowadza senność oraz problemy z koncentracją
  • Czy urządzenie będzie pracować w pomieszczeniu, w którym przebywają alergicy? Nowoczesne technologie jonizacji powietrza (np. Technologia Plasmacluster) pozwalają usunąć nawet 99,97% alergenów, wirusów, roztoczy i grzybów, dzięki czemu poprawia się komfort oddychania alergika.
  • Czy chcemy poświęcać dużo czasu na eksploatację urządzenia? Nowoczesne oczyszczaczy wyposażone są w automatyczne tryby, które same oceniają jakość zanieczyszczenia powietrza i dostosowują intensywność pracy do poziomu zanieczyszczenia powietrza w danym momencie
  • Czy mają dla Ciebie znaczenie koszty eksploatacji urządzenia? Jeżeli wybierzemy urządzenie wyposażone w bardzo rozbudowane systemy filtracji powietrza, wówczas będziemy musieli regularnie wymieniać dużą liczbę filtrów. Czasem wystarczy jednak prosty system filtracji (filtr wstępny, filtr węglowy, filtr HEPA i ewentualnie mata ewaporacyjna), aby skutecznie poradzić sobie z usunięciem najbardziej szkodliwych dla naszego zdrowia zanieczyszczeń powietrza.

Dobry oczyszczacz, czyli jaki?

Dobry oczyszczacz to z pewnością taki, który skutecznie usunie zanieczyszczenia, a jednocześnie będzie korzystnie prezentował się  relacji jakości do ceny. Na polskim rynku od lat wiodącą pozycję zajmują oczyszczacze powietrza Sharp. Urządzenia wyposażone są w doskonałą technologię jonizacji powietrza, które szczególnie doceniana jest przez alergików. Doskonała japońska jakość, gwarantuje trwałość i bezawaryjność pracy urządzeń. Ponadto decydując się na zakup oczyszczacza topowej marki masz pewność dostępności filtrów.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.