Czy materac w rozmiarze 140×190 to standard?

Artykuł partnera.

Branża producentów łóżek i materacy przechodzi istny rozkwit. Oprócz kilku standardowych wymiarów sprzedawanych regularnie przez producentów łóżek rynek oferuje mnóstwo wymiarów pośrednich, niestandardowych. Co właściwie oznacza, że materac jest standardowy? Chodzi o taki wymiar, na jaki produkowane są klasyczne łóżka czyli 80x200cm, 90×200 cm, 100×200 cm, 120×200 cm, 140×200 cm, 160×200 cm, 180×200 cm, 200×200 cm. Łóżka na materace tych wymiarów znajdziesz w każdym sklepie meblowym.

Czy istnieje jeszcze coś takiego jak niestandardowy wymiar materaca?

Skoro oczywistym jest już jaki to ten standardowy wymiar materaca jest skupmy się na tzw. nie standardach. Oferta wymiarów materacy zależy po prostu od możliwości producenta i rzecz jasna od zapotrzebowania. Oferta może być naprawdę szeroka. Rynek oferuje wymiary materacy w rozmiarach już od 60 cm szerokości po wymiar 240cm i więcej. Nie muszą to być wymiary co 10cm, dostępne są oferty materacy produkowanych co 5cm. Pozostałe mocno skrajne wymiary na pewno można zakupić na indywidualne zamówienie. Materac 140×190 cm powinien znaleźć się w ofercie dobrze prosperującego producenta materacy. Co zatem ogranicza konsumenta? Już tylko możliwości przestrzenne domu/mieszkania oraz jego wyobraźnia.

Gdy przestrzeń pokoju ogranicza wybór materaca do rozmiaru 140×190 cm

Niewielkich wymiarów pokój nie musi być urządzony z poświęceniem czy ze szkodą dla wypoczynku. W dziecięcym pokoju można z powodzeniem umieścić materac dopasowany do możliwości przestrzennych. Na rynku dostępne są sklepy, w których znajdziesz wymiary materacy produkowane co 5 cm co daje na prawdę duże możliwości na zagospodarowanie ograniczonej przestrzeni. Nawet wnękę o “dziwnych” wymiarach możesz wykorzystać do tego aby w niej urządzić wygodne łóżko. Materac czy łóżko nie musi stanowić centralnej części pokoju, może stanowić jego mniej rzucające się w oczy wyposażenie. Stąd możliwość zagospodarowania pod materac każdej wnęki, która wymiarami zgodzi się z wykorzystaniem jej pod materac.

Materac w rozmiarze 140x190

Czy materac 140×190 zapewni odpowiedni komfort

Z założenia materac średnio twardy powinien zostać umieszczony na stelażu. Dzięki takiej podstawie materac zapewnione będzie miał jednolite podparcie oraz wentylację. Jeżeli ma się życzenie ułożyć materac na podłodze to nikt nam tego nie zabroni należy jednak mieć na uwadze, że taka forma użytkowania może sprawić, że materac będzie się pocił. Materac 140×190 cm można ułożyć na płycie ale efekt może być taki sam jak w przypadku podłogi. Stelaż wydaje się być najbardziej praktycznym rozwiązaniem. Szczeble stelaża stanowią podparcie dla materaca dlatego też nie powinny mieć bardzo dużych przerw czyli odstępów pomiędzy elementami. Im większe przerwy tym mniej stabilne podparcie. Dobry stelaż zapewnia dłuższą żywotność materaca. Nie musi to być jednak profesjonalny stelaż, bardzo popularne jest wykorzystywanie palet jako podłoże. Taka podstawa zapewni także równe podparcie i odpowiednią wentylację należy jednak upewnić się, że listwy są regularnie rozłożone a zagęścić je w razie potrzeby.

Szeroki wybór materacy 140×190 cm czyli materac dla każdego

Wersje materacy piankowych czyli bez sprężyn stanowić będą bardzo dobry wybór dla dzieci i osób lżejszych. Materace oparte na konstrukcji bonelowej czyli na szerokich niskich sprężynach będą dobrym wyborem dla osób dysponujących ograniczonymi środkami. Materac kieszeniowe stanowią wyższą kategorię materacy i tutaj można zatrzymać się na dłużej z racji kilku dostępnych wariantów tychże sprężyn. I ostatnia kategoria czyli materace lateksowe będą stanowić idealny wybór dla osób ceniących komfort, trwałość i gotowych zainwestować w takie wartości.

Jak widać wybór materacy jest duży dlatego zdajemy sobie sprawę, że decyzja o tym jakiego ostatecznie zakupu dokonać może przysporzyć trudności. Jeżeli brak jest czasu na zapoznawanie się z różnicami pomiędzy poszczególnymi modelami warto skorzystać z fachowej porady. Odpowiedzi na wszelkie pytania z kategorii materacy znajdziesz u konsultantów. Jeśli nie wiesz co wybrać wystarczy zadzwonić, napisać, zapytać korzystając z opcji dostępnych w sklepie www.sweetsen.pl. Każdy znajdzie tam fachową poradę.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.