Domy modułowe całoroczne o konstrukcji stalowej – czy to przyszłość nowoczesnego budownictwa?

Kiedyś po klęskach żywiołowych stawiane były domy kontenerowe. Dziś technologia budowy domów modułowych o konstrukcji stalowej znacząco się rozwinęła i można tworzyć wielokondygnacyjne budynki. Czy warto wybrać dom modułowy zamiast tradycyjnego budownictwa? Kiedy takie rozwiązanie lepiej się sprawdzi i czy jest to technologia przyszłości?

Co warto wiedzieć na temat domów modułowych o konstrukcji stalowej?

Domy modułowe o konstrukcji stalowej są najpopularniejszą technologią budowlaną w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Takie konstrukcje są w stanie wytrzymać huraganowe wiatry. Wbrew pozorom wykonanie domu modułowego wcale nie musi być tańsze niż tego tradycyjnego – murowanego. W końcu do kosztów budowy domu powstającego w 90% w fabryce trzeba doliczyć koszt wykonania fundamentów, a także wykończenia, choć można wybrać domy modułowe pod klucz. Generalnie jednak w przypadku niewielkich domków można zaoszczędzić nawet od 20 do 30%. Na pewno zaletą takiego domu jest fakt, że można go postawić bardzo szybko, nawet w 3 miesiące, a same prace na działce budowlanej, gdzie wcześniej zostały wykonane fundamenty potrwają zaledwie 1-2 dni, licząc z wykonaniem wszystkich przyłączy oraz połączeniem wszystkich modułów. Dom modułowy o konstrukcji stalowej można dowolnie wykończyć z zewnątrz, a jego prosta bryła prezentuje się nowocześnie. To tylko niektóre zalety takich domów i warto poznać je wszystkie, a także dowiedzieć się dla kogo taka technologia lepiej się sprawdzi.

Czy dom o konstrukcji stalowej to dom na pokolenia?

Często mówi się, że domy murowane mogą przetrwać wiele pokoleń. A jaka jest wytrzymałość domów modułowych całorocznych o konstrukcji stalowej? Otóż w tym przypadku taki dom może przetrwać dziesiątki lat. Trwałość takich domów szacuje się przy odpowiedniej dbałości o stan techniczny nawet na 300 lat. Jeżeli chce się postawić dom stosunkowo szybko, to ta technologia na pewno się sprawdza. Nie jest też wrażliwa na warunki pogodowe tak jak tradycyjne budownictwo, co jest kolejnym plusem. W fabryce mogą być wykonane nie tylko podłogi, stropy, ściany i cała konstrukcja wraz z dachem, ale dodatkowo mogą być zamontowane wykończenia podłóg czy sanitariaty, co znacznie skraca czas budowy i przybliża moment wprowadzenia się do nowego domu. Dom o konstrukcji stalowej z odpowiednim ociepleniem i źródłem ciepła może być też energooszczędny, a nawet pasywny.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.