Drabiny ewakuacyjne z koszem, na dach – jaki rodzaj wybrać?

Drabiny z koszem ochronnym, pełnią funkcję drogi ewakuacyjnej w różnych obiektach. Zamontowany kosz pozwala na szybkie i sprawne przemieszczanie się osób w razie zagrożenia, zapewniając im odpowiedni poziom bezpieczeństwa i chroniąc przed upadkiem. Jeśli zastanawiasz się, jaką drabinę ewakuacyjną wybrać, przeczytaj poniższy artykuł.

Rodzaje drabin ewakuacyjnych z koszem, na dach

Wybór odpowiedniego modelu drabiny powinien być podyktowany względami praktycznymi i bezpieczeństwa. Jednym z najważniejszych aspektów jest materiał, z którego jest wykonany. Największą popularnością cieszą się obecnie drabiny aluminiowe. Wyróżnia je lekkość, wytrzymałość i fakt, że nie wymagają specjalnych zabiegów konserwacyjnych. Na rynku dostępne są również drabiny z aluminium anodowanego, wyróżniające się dużą estetyką oraz trwałością. Poza nimi możemy wybrać również drabiny stalowe; ocynkowane lub ze stali nierdzewnej. Te pierwsze, podobnie jak drabiny aluminiowe, nie wymagają konserwacji, natomiast drugie cechują się odpornością na korozje. Można je użytkować nawet w środowiskach agresywnych, gdzie mogą mieć styczność z chemikaliami, ściekami itp. W ofercie wielu producentów znajdziemy również drabiny ewakuacyjne stalowo-aluminiowe, które stanowią połączenie wytrzymałej mechanicznie drabiny stalowej ocynkowanej z odpornym na korozję aluminiowym koszem ochronnym.

Komfort i względy praktyczne

Drugim istotnym zagadnieniem jest montaż drabiny. Zazwyczaj nie jest skomplikowany, ponieważ wykonuje się go za pomocą specjalnych połączeń śrubowych i kotew — warto jednak zwrócić uwagę, czy zamawiany model posiada w zestawie kołki i śruby do mocowania. W innym wypadku trzeba będzie zamówić je osobno. Nie zapominajmy również o funkcjonalności drabiny; wybrany przez nas model powinien posiadać także antypoślizgowe szczeble oraz podesty spoczynkowe, co ok. 10 metrów. Poza tym możemy zdecydować się na akcesoria takie jak specjalne balustrady, wysuwane poręcze czy blokady wejścia, które jeszcze bardziej zwiększą bezpieczeństwo i usprawnią użytkowanie.

Wybierając drabinę ewakuacyjną z koszem, zawsze zwracajmy uwagę na jakość jej wykonania oraz zgodność z obecnymi normami i wytycznymi. Pamiętajmy, że zapewnienie bezpieczeństwa osobom, przebywającym na drabinie powinno być zawsze naszym priorytetem. Chociaż z racji dużego wyboru na rynku decyzja ta wydaje się trudna, dobrze jest wziąć wszystkie opisane wyżej aspekty i podjąć ją na spokojnie — wtedy zyskamy pewność, że inwestujemy w najlepszy możliwy sprzęt, który będzie służył przez wiele lat.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.