Mopy obrotowe – dla skutecznego i przyjemnego sprzątania

Sprzątanie podłóg nigdy nie należało do najprzyjemniejszych. Często, jest to zadanie, które odkładamy na później, aż do momentu, gdy podłoga po prostu musi być posprzątana. Wszystkim osobom uciekającym od wykonywania tego obowiązku pragniemy doradzić – w jaki rodzaj mopa warto się zaopatrzyć, by sprzątanie podłogi nie było udręką. Obecnie, za najskuteczniejszy uważany jest mop obrotowy – który pomaga nie tylko w szybkim, ale i dokładnym sprzątaniu podłogi. Poniżej podpowiadamy – jakie są zalety mopów obrotowych oraz po jakie ich modele warto sięgać.

Mop obrotowy – końcówka z mikrofibry

Do mycia podłogi konieczne jest dysponowanie mopem – czyli prostym urządzeniem składającym się zazwyczaj z kija oraz końcówki czyszczącej. Mopy występują w wielu odmianach – najbardziej popularne to mopy sznurkowe oraz płaskie. Pierwsze wyposażone są w końcówkę z dużą ilością sznurków szorujących powierzchnię podłogi; w drugim – końcówka jest płaska, a na nią nakładamy materiał czyszczący.

W mopach obrotowych sprawa wygląda nieco inaczej. Przede wszystkim – ich końcówki są okrągłe oraz płaskie jednocześnie. Najczęściej, wykonane są z mikrofibry – materiału o wysokich parametrach higroskopijnych oraz czyszczących. Mop obrotowy sprawdza się idealnie w usuwaniu zanieczyszczeń oraz „polerowaniu” podłogi. Dlatego – jeśli zależy ci, by w twojej kuchni, salonie lub holu nie pozostawały żadne smugi na podłodze – wówczas wybór mopa obrotowego to wybór optymalny.

Mikrofibra to materiał świetnie radzący sobie zarówno z usuwaniem kurzu, pyłków, zabrudzeń biologicznych, tłustych plam oraz zaschniętych zabrudzeń. Mikrofibra jest ponadto odporna na obrażenia mechaniczne – rozciąganie, ścieranie lub rozerwanie.

Mop obrotowy a „przyjemność” sprzątania

W każdym sprzątaniu podłogi najbardziej „udręczającym” momentem jest ten, w którym musimy odsączyć końcówkę myjącą. Wiedzą o tym wszyscy posiadacze mopów płaskich, którzy muszą własnoręcznie wykonywać tę czynność. Jest ona nie tylko nieprzyjemna, ale również niezdrowa dla skóry naszych dłoni.

W przypadku mopa obrotowego czynność ta jest wykonywana automatycznie za pomocą specjalnego wiaderka. Jest ono wyposażone w mechanizm odsączający, wykonujący za nas tę nieprzyjemną czynność.

Parametry dostępnych mopów obrotowych

Wybierając mop obrotowy, warto zwrócić uwagę na kilka najważniejszych cech dostępnych urządzeń. Podstawowe to rozmiary – długość trzonka oraz wymiary wiaderka na wodę. Przeciętny trzonek ma więcej niż 100 cm długości, co pozwala na jego komfortowe trzymanie i sterowanie końcówką czyszczącą. Wiaderko powinno mieć objętość co najmniej 5 litrów.

Przyglądając się dostępnym trzonkom, warto również zwrócić uwagę na możliwość ich składania. Drążki teleskopowe są wykorzystywane ze względu na ich praktyczny aspekt – mogą z nich korzystać zarówno osoby dorosłe, nastolatkowie jak i dzieci sprzątający swoje sypialnie.

Na koniec warto podkreślić, że niektóre dostępne rodzaje mopów obrotowych to urządzenia wysokiej klasy, wykonane z trwałych materiałów, o dużej odporności na działanie sił fizycznych. Dlatego doradzamy, by sięgać po te modele mopów obrotowych, na które producenci udzielają gwarancji (co najmniej 2-rocznej). Mopy takie nie powinny sprawiać problemów w czasie sprzątania, nie będą się wyginać ani w inny niepożądany sposób odkształcać, a dzięki temu – będzie mogli bezproblemowo używać ich przez kilka dobrych lat.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.