Pomysły na drewniane donice ogrodowe, które pokochasz!

Drewniane produkty ogrodowe można bez wahania zaliczyć do klasyki w architekturze ogrodowej. Niby nie ma w nich nic nadzwyczajnego, ale w sposób uniwersalny wpisują się w polski krajobraz, są szeroko dostępne i trwałe. Ich walory doceniają konsumenci na całym świecie, także w przestrzeni publicznej. Dzisiaj postanowiliśmy przedstawić wam kilka pomysłów na drewniane donice ogrodowe – jak wykorzystać ich potencjał i funkcjonalność.

Pomysł nr 1: donica ogrodowa w formie kaskady

To świetna propozycja dla posiadaczy niewielkiej przestrzeni wokół domu, np. małego tarasu. Donice drewniane w formie kaskady to nic innego jak trzy lub cztery korytka, ułożone piętrowo względem siebie. Dzieli je niewielka odległość i różnica wysokości więc nadają się raczej do małej lub średniej wielkości kwiatów. Doniczki ogrodowe drewniane tego typu, poprzez nasadzenia w pozycji pionowej, pozwalają zaoszczędzić masę miejsca. Dzięki nim nie trzeba już rezygnować z niektórych ulubionych kwiatów w poszukiwaniu wolnych przestrzeni na tarasie, ogrodzie lub w altanie.

Doniczki ogrodowe z drewna, ułożone kaskadowo, możemy kupić u jednego z polskich producentów lub wykonać je samodzielnie, korzystając… z drewnianych skrzynek na warzywa. Te pozornie niepotrzebne przedmioty w łatwy sposób można zamienić w wartościowe pojemniki na nasadzenia. Wystarczy ich wnętrze obłożyć folią, a z solidnych desek zmontować stelaż, którego ramiona będą łączyć poszczególne piętra. To proste, oryginalne i bardzo funkcjonalne rozwiązanie!

Donice ogrodowe

Fot. http://bdburchex.com.pl/group/donice-ogrodowe-producent

Pomysł nr 2: doniczki drewniane na taras w formie beczek

Idźmy dalej w kierunku ponownego wykorzystania starych lub niepotrzebnych elementów. Tym razem przydadzą się drewniane beczki, które często służą za pojemniki w przemyśle spożywczym, wiele starych beczek znajdziecie na wsiach, w piwnicach lub garażach – kiedyś były popularne i przydatne (jeszcze przed erą plastiku). Wnętrza beczek to idealne donice drewniane. Producent często nie oferuje tego typu rozwiązań, w katalogach znajdziemy raczej proste geometrycznie, bardziej uniwersalne warianty. To zatem pomysł z serii – zrób to sam.

Beczki jako donice ogrodowe drewniane doskonale pasują do ogrodów rustykalnych. Są też wdzięcznym materiałem do upiększania – można dodać jej np. miedziane ucha, podkowy lub starą latarnie w pobliżu. Aranżacji jest wiele, a wszystkie bardzo oryginalne.

Pomysł nr 3: donice drewniane z pergolą

Na koniec coś z pozoru banalnego, czyli doniczki ogrodowe drewniane z kratką. Ich prostota urzeka – rewelacyjnie pasują na taras, gdzie spełniają dwojaką funkcję. Z jednej strony donice drewnianą można obsadzić drzewkiem lub kwiatami, z drugiej zaś w części przeznaczyć dla wzrostu rośliny pnącej, np. bluszczu. Pnącze rozciąga się wzdłuż kratki, jednocześnie zaś wzdłuż elewacji budynku, tworząc na tarasie magiczny, bajkowy klimat z zielonymi ścianami. Stanowczo polecamy!

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.