Jak znaleźć donice mrozoodporne? Czym muszą się one wyróżniać?

Doniczki mrozoodporne są niezbędnym wyposażeniem tarasu, szczególnie jeśli znajdować się na nim mają drzewka czy krzewy całoroczne, a także sezonowe ozdoby, na przykład świąteczne. W okresie zimowym nie tylko niektóre rośliny są narażone na uszkodzenie, donice także, dlatego należy wybierać te, które sprawdzą się w trudnych warunkach atmosferycznych.

Donice mrozoodporne na taras

Minusowe temperatury to dla wielu dekoracji balkonowych i tarasowych ogromne zagrożenie. Nie chodzi oczywiście o to, że materiały same z siebie pękają na mrozie. Wystarczy jednak odrobina wody, która zamarznie, a tym samym może błyskawicznie rozsadzić donicę, osłonkę na kwiaty, a także inne elementy tarasowych dekoracji. Spora część wyposażenia balkonu lub tarasu na okres jesienno-zimowy musi więc z balkonu po prostu zniknąć. Jeśli natomiast chcesz na balkon wynieść drzewka czy krzewy całoroczne, szukać osłonki na rośliny w ogrodzie i tarasie, potrzebne ci są specjalne donice mrozoodporne zewnętrzne, które poradzą sobie w tych trudnych warunkach.

Odpowiednie donice mrozoodporne — jak je znaleźć?

Przede wszystkim doniczki mrozoodporne muszą posiadać specjalny otwór odprowadzający nadmiar wody. Dzięki temu donica chroniona będzie przed sytuacją, w której podczas mroźnego dnia ten nadmiar wody zamarznie i rozsadzi donicę od wewnątrz. Takich produktów na rynku jest coraz więcej, nie brakuje różnego rodzaju kształtów, wielkości, kolorystyki takich donic, dzięki czemu bez problemu dopasujesz je do swoich roślin.

Bardzo ważne jest oczywiście, aby donice były wykonane również z odpowiednich materiałów cechujących się wyjątkową trwałością. Produkty szczególnie polecane do postawienia w ogrodzie, na tarasie czy balkonie zimą to:

  • donice kamionkowe,
  • donice z ceramiki szkliwionej,
  • donice z włókna szklanego,
  • donice z żywicy ekologicznej.

Wykorzystanie tego typu materiałów gwarantuje, że donica będzie odporna na działania atmosferyczne i czynniki zewnętrzne. Rozwiązania te świetnie sprawdzają się zarówno do roślin, jak i drzewek. Ich bogaty wybór pozwala bez problemu dostosować aranżację do swoich potrzeb. W sklepie z donicami z pewnością znajdziesz interesujące cię rozwiązania.

Doniczki mrozoodporne — czym kierować nie przy wyborze?

Ogród, jak i taras czy balkon staramy się urządzić nie mniej konsekwentnie od mieszkania. Dużą uwagę przywiązujemy więc do estetyki i stylu dekoracji i elementów wyposażenia, które się tutaj pojawiają. Donice wybieramy więc nie tylko pod kątem ich odpowiedniej odporności i trwałości, ale także estetyki. Na taras bardzo dużą popularnością cieszą się obecnie donice włoskie, które świetnie wpisują się w aranżacje tarasów czy balkonów nawiązujące do klimatu śródziemnomorskiego.

Do wyboru masz ogromną ilość kolorów, wzorów, motywów donic mrozoodpornych. Dominuję donice w kolorze: czarnym, białym, szarym. Są donice włoskie, bardziej klasyczne, śródziemnomorskie, nie brakuje jednak także i tych znacznie bardziej minimalistycznych, jak i nowoczesnych. Warto także pamiętać o tym, by donice maksymalnie jak najlepiej dobrać do rodzaju roślin, które mają się w nich znaleźć. Nie każda donica sprawdzi się jako osłonka na krzewy na przykład. W sklepie dostępne są więc także donice o różnorodnych kształtach i wielkościach. Bez żadnego problemu można dopasować donice pod swój gust, rodzaj roślin, typ aranżacji. W sklepie z donicami znajdziesz modele kwadratowe, donice prostokątne lub urnowe, jak i te w kształcie kuli. Różnorodność donic mrozoodpornych pozwoli ci stworzyć w ogrodzie lub na tarasie taką aranżację, jaka ci się zamarzy.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.