Szuflada do biurka elektrycznego – jaką wybrać?

Rozważasz inwestycję w nowoczesne biurko elektryczne? Chcesz zaplanować swój mebel od podstaw, aby każdy element był idealnie dopasowany do Twoich potrzeb? Przemyślenia będą wymagać nie tylko wymiary i materiały blatu czy parametry stelaża elektrycznego, ale również poszczególne moduły dodatkowe, w tym szuflady. Czy warto doposażyć konstrukcję w szufladę? Jaki rodzaj szuflady wybrać? I kiedy lepiej z niej zrezygnować? Podpowiadamy!

Szuflada do biurka – jeden z podstawowych modułów

Moduły to różnego rodzaju dodatki, w które można doposażyć zamawiane na wymiar biurko elektryczne. Pozwalają zwiększyć funkcjonalność biurka i jeszcze lepiej dopasować je do indywidualnych potrzeb. Asortyment modułów różni się w zależności od producenta. Do najczęściej zamawianych dodatków należą przepusty, elementy do zarządzania okablowaniem oraz szuflady, które dostępne są w różnorodnych postaciach.

Rodzaje szuflad do biurek elektrycznych

Szuflada do biurka może mieć tradycyjną, uniwersalną formę i służyć do przechowywania różnego typu sprzętów, dokumentów czy akcesoriów albo zostać dostosowana do konkretnego urządzenia, które ma podtrzymywać. Wśród wariantów specjalnych do wyboru pozostają m.in.:

  • szuflady na konsolę lub laptopa z wentylacją,
  • szuflady pod klawiaturę i myszkę,
  • szuflady pod sprzęt muzyczny.

Standardowo do biurek wybierane są dwie szuflady: mniejsza o wymiarach 40×30 cm oraz duża o wymiarach 70×30 cm. Obie o wewnętrznej wysokości 6 cm. Wówczas blat powinien mieć 80-88 cm głębokości. W przypadku mniejszej przestrzeni pod biurkiem, montowane są szuflady o głębokości 20-25 cm.

Kupując biurko elektryczne na wymiar u producenta, powinniśmy mieć możliwość zamówienia szuflady o praktycznie dowolnych wymiarach. Nawet, jeśli w prezentowanej ofercie nie znajdziemy interesującego nas wariantu, warto skontaktować się z wykonawcą i dopytać o rozwiązanie spełniające wymagania naszego projektu.

Na co zwrócić uwagę, zamawiając szufladę do biurka elektrycznego?

Chcąc wyposażyć biurko elektryczne w praktyczną i solidną szufladę, należy zwrócić uwagę na:

  • prowadnice – powinny umożliwiać pełne wysunięcie szuflady w celu swobodnego dostępu do zawartości, zapewniać optymalną sztywność i wytrzymałość konstrukcji oraz posiadać odpowiednią nośność, np. 30 kg (w zależności od wagi sprzętu);
  • stelaż biurka elektrycznego – to jeden z najważniejszych elementów, odpowiadający za stabilność i funkcjonalność całej konstrukcji. Sprawdźmy przede wszystkim maksymalny udźwig stelaża. Jeśli planujemy proste stanowisko, wyposażone np. w jeden komputer i jeden monitor, to nie musimy za bardzo przejmować się tym parametrem, ponieważ większość stelaży spełni nasze wymagania. Jeżeli jednak chcemy postawić na blacie różne, ciężkie sprzęty, a dodatkowo wyposażyć biurko w szufladę, musimy wybrać stelaż o odpowiednio większym udźwigu.

Brzmi skomplikowanie? Na szczęście producenci biurek elektrycznych chętnie wspierają swoich klientów w zaplanowaniu każdego detalu konstrukcji. Warto zadzwonić lub napisać do wybranej firmy i porozmawiać ze specjalistą o swoim stylu pracy.

 Kiedy lepiej zrezygnować z szuflady pod blatem?

Szuflada biurka, chociaż niewątpliwie przydatna w organizacji przestrzeni roboczej, nie zawsze będzie praktyczna. Pozbawione szuflad i szafek najczęściej są małe biurka. Przy niewielkich konstrukcjach, do ustawiania urządzeń i przechowywania rzeczy lepiej sprawdzają się różnego typu nadstawki na blat, uchwyty oraz półki i szafki montowane nad blatem. Szuflady zwykle nie znajdziemy także w standardowych biurkach gamingowych. Biurko gamingowe to mebel dedykowany graczom komputerowym. Jest projektowane pod kątem zapewnienia maksymalnego komfortu rozgrywek, które nierzadko trwają całymi godzinami. Wyróżnia się dynamicznym, futurystycznym designem, pozbawionym zbędnych modułów i zdobień. Wszelkie urządzenia i akcesoria gamera mieszczą się na odpowiednio dużym i optymalnie zaplanowanym blacie. Brak szuflady pod blatem podkręca charakter stanowiska gamingowego, pozwala swobodnie dosunąć do biurka obszerny fotel gamingowy oraz zostawia graczowi więcej miejsca na wygodne rozprostowanie nóg. Jeśli biurko gamingowe zamierzamy wykorzystywać nie tylko do gry, ale również do codziennej pracy czy nauki, warto rozważyć jego doposażenie w smukłą szufladę lub inne moduły.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.