Usterki domowe – gdzie szukać fachowca?

Nikt nie chce, aby spotkała go nieprzyjemna sytuacja związana z domowymi usterkami. Reagować trzeba szybko, a nerwy i negatywne emocje w takich sytuacjach bardzo często biorą górę nad rozsądkiem i racjonalnym myśleniem. Wiele osób zaopatruje się w wiedzę co zrobić, kiedy taka sytuacja będzie miała miejsce. Informacje gdzie szukać pomocy, jakiego fachowca wybrać, mniej-więcej jaką kwotę przygotować na naprawę- będą pomocną wiedzą, jeśli już znajdziemy się w sytuacji usterki domowej. Opanować emocje jest ciężko, ale mając wiedzę co zrobić, na pewno racjonalnie podejdziemy do naszego problemu.

Usterka domowa- i co teraz? 

Oczywistą rzeczą jest to, że nikt nie chce mieć w domu usterki i wzywać serwis mobilnych, aby korzystać z pomocy fachowca. Jednak nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkiego, dlatego też powinniśmy zabezpieczyć się w informację potrzebne, co robić przy takim zdarzeniu. Jeżeli zdarzy nam się wrócić do mieszkania lub domu i odkryć usterkę powinniśmy mimo emocji, poszukać odpowiedniego fachowca do jej naprawy.

Wpisując w wyszukiwarkę odpowiednią frazę, na pewno wyświetlą nam się przeróżne firmy oferujące serwis mobilny. Wystarczy wybrać najlepszą firmę, najwyżej ocenianą przez klientów. Aktualnie opinia klientów jest brana pod uwagę, nie tylko przy wyborze fachowca, ale i w wielu różnych kwestiach. Dlatego do naprawy domowej usterki, wiele osób poleca mobilny serwis OBI. Wystarczy znaleźć podaną stronę, aby zamówić wizytę odpowiedniego fachowca: https://www.obi.pl/uslugi/mobilny-serwis/

Korzystając z fachowców OBI mamy gwarancję wykonania prac oraz współpracujemy z wykwalifikowanymi fachowcami, którzy dojadą na miejsce- aby naprawić usterkę. Szeroki wybór usług znajdziemy na podanej wyżej stronie i jak można zauważyć, fachowcy nie zajmują się jedynie naprawą usterki, ale również wymianą bądź założeniem jakiś elementów.

Przykładowe usługi świadczone przez serwis mobilny to:

  • wymiana wężyka hydraulicznego 
  • uszczelnienie wanny/brodzika/kabiny
  • wymiana baterii łazienkowej lub kuchennej
  • wymiana gniazdka elektrycznego
  • założenie grilla gazowego

Jak zapobiegać usterkom domowym? 

Zapobieganie usterką domowym jest niewyobrażalnie trudną sprawą. Musielibyśmy pamiętać o regularnym sprawdzaniu użytkowanych przez nas rzeczy. Jeśli mamy ograniczony zakres czasu to jest to po prostu, nie możliwe do wykonania. 

Reasumując, zapobieganie jest możliwe, ale zabiera nam to ogrom czasu i energii. Musimy zrozumieć, że nie jesteśmy w stanie zadbać o wszystko, a tym bardziej o rzeczy na które nie mamy wpływu. 

Można zabezpieczyć dom lub mieszkanie? 

Jeżeli zamieszkamy już w wymarzonym domu lub mieszkaniu, to aby czuć się bezpiecznie, możemy zainwestować w ubezpieczenie nieruchomości. Nie da nam to całkowitej ochrony przed usterkami, jednak możemy liczyć na wsparcie finansowe, jeżeli przytrafi nam się takowa sytuacja. Wiele towarzystw ubezpieczeniowych oferuje pakiety ochrony nieruchomości.

Możemy ubezpieczyć dom, elementy stałe, ruchomości domowe jak i rzeczy poza domem. Kiedy znaleźlibyśmy się w sytuacji kryzysowej- usterka domowa, zniszczony dach lub silne nawałnice które uszkodzą nasz dobytek, to możemy starać się o odszkodowanie z tytułu zniszczeń. 

Wypłacane kwoty zależą od skali zniszczeń i od ich rodzaju, zgłaszając sytuację jesteśmy zobowiązani udokumentować zniszczenie lub usterkę. Każde towarzystwo ubezpieczeniowe w ciągu 30 dni wydaje decyzję odnośnie wypłaty świadczenia.

Reasumując, nie jesteśmy w stanie zapobiegać usterkom domowym. Jeśli jednak przytrafi nam się wspomniana usterka, możemy liczyć na pomoc fachowców lub zwrot kosztów za zniszczenia, jeśli posiadamy pakiet ubezpieczenia. 

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.