Nowoczesna drewutnia ogrodowa: jakie materiały brać pod uwagę?

Drewutnia w ogrodzie to nie przesada – taka konstrukcja przyda ci się nie tylko podczas zimy. Aby taki praktyczny schowek na opał przypadł ci do gustu, powinien być zarówno estetycznie, jak i solidnie wykonany. To, z czego stworzona jest drewutnia, wpływa na jej wygląd i wytrzymałość. Podpowiadamy, jaka konstrukcja sprawdzi się w twoim ogrodzie.

Drewutnia ogrodowa z tworzywa sztucznego – czy warto w nią zainwestować?

Tworzywa sztuczne są zupełnie niesłusznie owiane złą sławą. Te z nich, które są dodatkowo wzmocnione, wyróżnia duża wytrzymałość. Dlatego drewutnie z tworzyw sztucznych mogą sprawdzać się w ogrodach przez długie lata. Ponadto ze względu na to, że powstają one z lekkich materiałów, ich samodzielny montaż jest bardzo łatwy.

Jednak nie każdemu może przypaść do gustu estetyka drewutni z tworzywa sztucznego – alternatywą są konstrukcje wykonane ze stali.

Jakie zalety ma stalowa drewutnia ogrodowa?

Drewutnie wykonane ze stali to solidne, a zarazem efektowne konstrukcje – gdy są w nich ułożone szczapy drewna, stają się klimatycznymi, ogrodowymi dekoracjami. Są one:

  • wykonane ze stali poddanej zarówno galwanizacji, jak i cynkowaniu – właśnie dlatego takie drewutnie nie są podatne na niszczenie pod wpływem czynników atmosferycznych, odporne na promieniowanie UV,
  • łatwe w utrzymaniu ich w czystości,
  • szybkie i łatwe w montażu – to proste konstrukcje, a mimo tego przydające się w niemal każdym ogrodzie.

Model stalowy to też lepszy wybór niż drewutnia drewniana ze względu na cechy tego materiału. Konstrukcje wykonane z naturalnego surowca wymagają regularnej konserwacji, zabezpieczania ich impregnatami.

Dobrym rozwiązaniem do ogrodu jest również domek z drewutnią. To niezwykle funkcjonalny budynek – w jego wnętrzu przechowasz większe ogrodowe sprzęty, a na zewnątrz opał.

Dlaczego drewutnia ogrodowa przyda się także w twoim ogrodzie?

Drewutnia to obowiązkowa konstrukcja dla tych, którzy ogrzewają dom drewnem, mają kominek, który umila im czas w jesienne, zimowe wieczory. Oprócz tego konstrukcja ta może służyć:

  • do przechowywania szczap drewna, chrustu, które będą następnie wykorzystywane podczas rozpalania ogniska,
  • do trzymania w niej akcesoriów ogrodniczych – łatek, konewka, nasion – w sezonie letnim, zanim będzie w niej magazynowany opał na zimę.

Drewutnia ogrodowa to wbrew pozorom wielofunkcyjna konstrukcja. Chroni znajdujące się w niej drewno przed zawilgoceniem, dlatego będzie ono świetnie palić się w kominku. Jednak będziesz mógł z niej korzystać przez cały rok – sprawdzi się ona jako schowek.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.