Nowoczesna stolarka okienna do Twojego domu. Jakość i parametry jakich oczekujesz

Artykuł sponsorowany.

Nowoczesna stolarka okienna i drzwiowa pozwala ograniczyć straty ciepła. Przekłada się to na mniejsze zapotrzebowanie na energię elektryczną lub paliwa do zasilania kotłów centralnego ogrzewania. W praktyce oznacza to więc niższe opłaty eksploatacyjne oraz korzyści dla środowiska naturalnego!

Dlatego przy wyborze stolarki okiennej warto kierować się parametrami technicznymi, a zwłaszcza kryterium izolacji termicznej. Sprawdź, jakie okna wybrać do domu energooszczędnego lub pasywnego!

Systemy okien PVC Schüco LivIng – wysoka efektywność energetyczna

Okna spełniają przede wszystkim funkcję użytkową. Chronią dom przed oddziaływaniem czynników atmosferycznych. Jednak w nowoczesnym budownictwie, a zwłaszcza energooszczędnym, zyskują nowe role. Stanowią estetyczny element dekoracyjny elewacji, barierę antywłamaniową lub część efektywnego systemu cyrkulacji powietrza.

Nowoczesne okna są jednak głównie źródłem pasywnych uzysków ciepła. Duże przeszklenia, które są wyznacznikiem współczesnej architektury, stanowią dla producentów wyzwanie. Wszelkie kryteria nowoczesnych systemów okiennych spełniają okna PVC Schüco LivIng. Łączą w sobie jednocześnie wysoką efektywność energetyczną, atrakcyjne wzornictwo, zabezpieczenia antywłamaniowe (do klasy RC 2) i komfort użytkowania.

Okna Schüco LivIng produkowane są na bazie wyjątkowo trwałych siedmiokomorowych profili ze zoptymalizowaną geometrią komór i głębokością zabudowy 82 mm. Dzięki temu zapewniają doskonałą izolację termiczną (aż do standardu pasywnego). Innowacją jest również nowa technologia uszczelniania.

Rama okienna

Okno Schüco LivIng MD fot. oknamielczarek.pl

W stolarce okienno-drzwiowej Schüco LivIng zastosowano nowatorskie uszczelki z kauczuku syntetycznego EPDM, które nie ulegają odkształcaniu. W efekcie zapewnia to długotrwałe, nawet 30-letnie zachowanie parametrów okna związanych ze szczelnością, termoizolacyjnością czy izolacją akustyczną. Uszczelki nowej generacji są zgrzewane w narożach. Dzięki temu także w tej newralgicznej strefie są równie elastyczne i szczelne jak w pozostałej części okna.

Okna Schüco LivIng to rozwiązanie typu Twin, które pozwala wykonywać systemy zarówno z uszczelką przylgową, jak i centralną. W ostatnim przypadku okna spełniają wymagania niemieckiego Instytutu Techniki Okiennej ift Rosenheim w zakresie budownictwa pasywnego. Także systemy z uszczelką przylgową cechują się doskonałymi parametrami izolacyjności cieplnej. Współczynnik przenikania ciepła ramy Uf wynosi od 0,96 W/(m²K).

Co więcej, energooszczędne okna Schüco Living dostępne są w zróżnicowanym wzornictwie, co pozwala dobrać system do indywidualnych upodobań. Nowym standardem w dziedzinie jakości i trwałości powierzchni okien PVC jest Schüco AutomotiveFinish, czyli kolekcja odcieni o różnym stopniu połysku.

Dużą popularnością cieszą się także okleiny w kolorach jednolitych, jak również te imitujące kolorystykę wielu gatunków drewna.

Okna pasywne Schüco LivIng MD oraz ALU Inside dla wymagających

Okna pasywne Schüco Living MD oraz ALU Inside to systemy dla wymagających, które są dopracowane w każdym detalu. Profile okienne Schüco Living MD i Schüco ALU INSIDE, o specjalnej konstrukcji ram i skrzydeł oraz grubości od 82 mm do 94 mm, wyróżniają się doskonałymi parametrami termicznymi. Mogą być wykorzystywane w domach energooszczędnych i pasywnych.

W systemach okiennych Schüco LivIng MD montowany jest trójstopniowy system uszczelnienia oraz standardowe stalowe zbrojenie. Termozgrzewalne uszczelki EPDM sprawiają, że okna wyróżniają się doskonałą szczelnością i trwałością.

Stolarka okienna

Stolarka okienna ma ogromny wpływ na wygląd elewacji i koszty ogrzewania fot.

Stolarka okienna Schüco Living MD to także znacznie większe możliwości związane z dodatkowymi funkcjami, takimi jak ochrona przed włamaniem czy podwyższona ochrona akustyczna przy zachowaniu doskonałych parametrów termoizolacyjnych. Warto podkreślić także najszersze na rynku wzornictwo, w tym unikatową kolorystykę metaliczną AutomotiveFinish. Z kolei okna PVC Schüco LivIng Alu Inside wyróżniają się doskonałą izolacją termiczną. Nie posiadają jednak wzmocnień stalowych. W systemie zastosowano natomiast nowatorską technologię scalania profili PVC z wysokiej jakości aluminium.

Użycie tego materiału zapewnia stabilność i dodatkowo redukuje straty cieplne. Gładka powierzchnia aluminium odbija około 90% promieniowania cieplnego. Dodatkowo trójstopniowy system uszczelnienia oraz środkowa uszczelka EPDM gwarantują optymalną ochronę przed wiatrem, zimnem i wilgocią.

Okna to wybór na lata, nie wybieraj kompromisów

Okna to bardzo ważny element domu. Wybór odpowiedniego systemu powinien być jednym z najważniejszych priorytetów w trakcie budowy. Dobre okna zapewniają doskonałą izolację termiczną i akustyczną, ale także posiadają zabezpieczenia antykradzieżowe. Stanowią również element dekoracyjny elewacji domu.

Okna spełniające kryteria energooszczędności i pasywności oszczędzają energię, co przekłada się na obniżenie kosztów związanych z ogrzewaniem. Ma to szczególne znaczenie w przypadku popularnych ostatnio dużych przeszkleń.

Przy wyborze okien, oprócz parametrów technicznych, liczą się także wysokiej jakości materiały, które zapewniają trwałość i odporność na działanie czynników zewnętrznych, w tym atmosferycznych. Obecnie najczęściej wybierane są okna wykonane z wytrzymałego tworzywa sztucznego PVC.

Skontaktuj się z producentem stolarki Mielczarek Okna i Drzwi

Okna Mielczarek to znana na polskim rynku firma, która posiada szeroką ofertę stolarki okiennej i drzwiowej. Jest zarówno producentem systemów o doskonałych parametrach izolacyjnych i wytrzymałościowych, jak i dystrybutorem.

W ofercie dostępny jest również system okienno-drzwiowy Schüco LivIng. Aby dowiedzieć się więcej na temat tych okiem, najlepiej skontaktować się z zakładem produkcyjnym, biurem handlowym lub przedstawicielami firmy Okna Mielczarek.

Okna energooszczędne lub pasywne Schüco LivIng to inwestycja, która przynosi wiele korzyści, a zwłaszcza oszczędności finansowe. Ponadto nie można pomijać licznych walorów okien, począwszy od estetyki wykonania, aż po wysoką wytrzymałość mechaniczną.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.