Zalety odzieży roboczej

Wiele polskich firm posiada wymóg noszenia odzieży roboczej. Chodzi tu głównie o dobro pracownika, a jej nadrzędnym zadaniem głównie jest ochrona przed zniszczeniem odzieży prywatnej pracownika.

Co możemy zaliczyć do odzieży roboczej?

Odzież robocza to wyposażenie pracownika, które ma chronić jego zdrowie, jak i zabezpieczać odzież prywatną. W skład odzieży roboczej możemy zaliczyć:

– spodnie ogrodniczki,

– spodnie do pasa,

– kamizelki,

– bluzy robocze,

– ocieplacze,

– kurtki,

– koszule,

– czapki,

– bluzy polarowe

– obuwie robocze.

Zalety i wady odzieży roboczej

Odzież robocza posiada zarówno zalety, jak i wady. Może na początek o jej zaletach. Oprócz wspomnianej ochrony prywatnego odzienia pracowników, odzież robocza musi być wygodna oraz wykonana z materiałów odpornych na przetarcia i zniszczenia. Producenci starają się, aby odzież robocza posiadała wiele kieszeni, dla wygody pracownika, jak i możliwości przechowywania niezbędnych narzędzi. Najczęściej pracodawcy dbają, aby pracownicy mieli po przynajmniej dwa komplety odzieży roboczej – na zamianę. Trudno byłoby aby cały czas pracownik chodził w jednym komplecie, wszak i taka odzież ulega zabrudzeniu. Odzież robocza wpływa na pozytywne postrzeganie przez klientów. Kiedy pracownicy ubrani są w jednakowy strój, najlepiej jeszcze z naszytym logo firmy, klienci szybciej i lepiej kojarzą takiego pracodawcę. Część z odzieży roboczej wzmacniana jest w taki sposób, aby zadbać o bezpieczeństwo pracownika, dzięki czemu odzież robocza częściowo przejmuje funkcje odzieży ochronnej. Co do jej wad – nie byłoby pewnie wcale, gdyby nie fakt jej ceny. Dobra odzież robocza musi kosztować, a tanią odzież roboczą najlepiej omijajmy szerokim łukiem. Szkoda wydawać na nią pieniądze, tania odzież długo nie wytrzyma, a pamiętajmy, że ma służyć do pracy.

Czy ogrodniczki to praktyczna odzież robocza?

Spodnie ogrodniczki chętnie są wybierane przez pracowników z uwagi na możliwość szybkiego i dobrego dopasowania do rozmiaru użytkownika. Dzięki szelkom w ogrodniczkach pracownik czy to niższy czy wyższy będzie się dobrze czuł. Posiadają dużą liczbę kieszeni na niezbędne narzędzia, a także kieszeń zapinaną na zamek, dzięki czemu można w niej przechowywać bez ryzyka wypadnięcia – portfel bądź telefon komórkowy. Często zdarza się, że spodnie posiadają pętelki na młotek, co nie wymusza na pracowniku noszenia pasa na narzędzia.

Pracodawcy coraz częściej inwestują w pracownika kupując odzież roboczą i ochronną. Coraz więcej z nich zdaje sobie sprawę, że pracownik dobrze ubrany jest lepiej rozpoznawalny na rynku. Dla przykładu weźmy pracowników ze sklepów sieciowych, czy grup remontowych.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.