Zalety rur kominowych koncentrycznych Ricom

Artykuł sponsorowany.

Prawidłowe odprowadzanie spalin z kotłów kondensacyjnych mogą zapewnić rury kominowe koncentryczne Ricom. Warto dowiedzieć się więcej na temat zalet tego systemu odprowadzania spalin. Czy można dobrać je do każdego kotła kondensacyjnego? Co zapewnia ich trwałość na lata?

Dlaczego warto stosować kotły kondensacyjne z systemem odprowadzania spalin Ricom Energy?

Bezpieczeństwo jest najważniejsze, szczególnie podczas ogrzewania domu, dlatego też systemy kominowe powinny spełniać najbardziej restrykcyjne normy. Wybierając rury kominowe koncentryczne Ricom macie pewność, że spaliny będą właściwie odprowadzane. Otóż wszystkie podzespoły produkowane są z najwyższej jakości materiałów. W tym przypadku należy zwrócić uwagę, że są to tworzywa sztuczne, a dokładnie polipropylen, który cechuje niski współczynnik przewodzenia ciepła i nietoksyczność. Kolejną zaletą jest fakt, że rury kominowe koncentryczne Ricom wykazują kompatybilność z niemal wszystkimi kotłami kondensacyjnymi dostępnymi na rynku. Spełniają one najbardziej restrykcyjne normy jakościowe. Są przy tym przyjazne środowisku. Oczywiście musimy jeszcze wspomnieć, że mają zastosowanie nie tylko w kotłowniach domowych, ale i przemysłowych.

Systemy kominowe Ricom – najwyższa jakość w dobrej cenie

Wszystkie systemy Ricom zapewniają naprawdę łatwy i szybki montaż. Jednocześnie połączenia są trwałe. Bez problemu więc można zainstalować nowy system odprowadzania spalin. Ale sprawdzą się też do modernizacji starszych systemów. Oczywiście ważną częścią takich zestawów jest  rura koncentryczna 60/100, która jest rurą przedłużającą. Jej wewnętrzna część jest wykonana z polipropylenu, natomiast zewnętrzna część jest aluminiowa. Takie rozwiązanie jest naprawdę trwałe i odporne na korodowanie. Wybierając więc systemy kominowe, których częścią jest rura koncentryczna macie pewność, że system będzie zapewniał niski poziom wchłaniania wilgoci. Dodatkowo może pracować w wysokich temperaturach i to nawet tam, gdzie temperatura spalin wynosi do 120 stopni Celsjusza. Systemy kominowe tego typu rzeczywiście są niezwykle trwałe i nie ulegają awariom. Posłużą więc przez wiele lat. Warto więc stawiać na oryginalne podzespoły i części, gdyż wtedy ma się pewność, że system odprowadzania spalin będzie pracować prawidłowo, co przekłada się na bezpieczeństwo.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.