Budownictwo szkieletowe – ekologiczne, bezpieczne, energooszczędne

Projekty architektoniczne i konstrukcyjne budynków szkieletowych mogą być zróżnicowane i dotyczą zarówno niewielkich domów, jak i ogromnych biurowców. Po takie rozwiązanie sięga się coraz częściej, ponieważ zapewnia ono przy racjonalnych kosztach ogromną pulę korzyści. Które z nich są najistotniejsze?

Elastyczność i szybkość

Stosunkowo niewielka waga budynków, w stosunku do technologii murowanych, pozwala znacznie zaoszczędzić na fundamentach, zachowując jednocześnie ich sztywną strukturę i wytrzymałość. Sam proces budowania może być przeprowadzany przy każdej pogodzie, więc znacznie obniża to koszty związane z przygotowaniem materiałów. Co więcej, ze względu na dużą szybkość wznoszenia konstrukcji, wiele projektów można wykonać w znacznie krótszym czasie, niż przy zastosowaniu tradycyjnych procedur.

Energooszczędność

W odróżnieniu od tych zbudowanych z cegieł i betonu, ściany i podłogi w budownictwie szkieletowym wykazują mniejszą zdolność pochłaniania ciepła i większą ochronę cieplną. Takie konstrukcje nagrzewają się znacznie szybciej w zimie i lepiej utrzymują ciepło wewnątrz, dzięki czemu obniżają koszty zużywanej energii cieplnej i elektrycznej.

Bezpieczeństwo

W budownictwie szkieletowym wykorzystuje się produkty o zwiększonej odporności na ogień. W przypadku pożaru materiały, które są stosowane w ścianach i podłogach, tylko się tlą i nie tracą swojej struktury wraz ze wzrostem temperatury.

Więcej o zaletach budownictwa szkieletowego można przeczytać na stronie https://www.siniat.pl/pl-pl/typ-budynku/budownictwo-szkieletowe.

Ekologia

Budynek z drewnianym szkieletem to ekologiczny dom „oddychający”. Zawiera specjalne tworzywa odporne na parę i wiatr, a także naturalną wełnę mineralną, które pozwalają na usunięcie dodatkowej wilgoci z domu bez specjalnych systemów wietrzenia. Poza tym w budownictwie szkieletowym stosuje się materiały, które są wolne od szkodliwych substancji chemicznych. To umożliwia utrzymanie komfortowego mikroklimatu przez cały rok.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.