Czy wiesz, jak idealnie połączyć wnętrze domu z częścią zewnętrzną?

Marzysz o wybudowaniu własnego domu jednorodzinnego z ogrodem? W takim razie nasz dzisiejszy artykuł jest właśnie dla Ciebie, w którym podpowiemy Ci, jak to zrobić zgodnie z najnowszymi trendami. W rezultacie powstanie dom, w którym znikną granice między przestrzenią wewnętrzną a zewnętrzną.

Trend w modzie, który stał się możliwy dzięki obecnej technologii

Podczas gdy podstawowe materiały budowlane i koszty pracy stale rosną, supernowoczesne technologie, które były domeną najdroższych budynków na świecie, stają się coraz bardziej dostępne. I trafiają do zwykłych domów rodzinnych.

Mowa tu na przykład o oknach francuskich, które dziś mogą być wykonane w taki sposób, że wypełniają całą ścianę domu od ziemi do sufitu. Są one również wykonane z wielowarstwowego bezpiecznego szkła. Nie ma więc kompromisów w postaci gorszych właściwości izolacyjnych lub zagrożeń dla bezpieczeństwa.

Duże okna są głównym elementem umożliwiającym stworzenie płynnego przejścia między domem a ogrodem. Tam, gdzie wcześniej była lita ściana, teraz w razie potrzeby może być całkowicie swobodne przejście. Jest to szczególnie przydatne w ciepłe letnie dni i wieczory.

Kilka “etapów” płynnego przejścia

Jak zatem będzie realizowane całe połączenie? Pamiętaj, że Twoim celem jest wyeliminowanie ostrych granic. Dlatego staraj się tworzyć jak najmniej barier i ostrych zmian pomiędzy poszczególnymi przejściami. Dlatego pomiędzy przejściami nie należy wprowadzać drastycznych zmian w materiałach, kolorach czy wzornictwie.

Od salonu do ogrodu zimowego

Pokój dzienny, w którym najlepiej byłoby, gdyby znalazł się również aneks kuchenny, płynnie przechodzi w ogród zimowy z oknami francuskimi. Jest to coś w rodzaju połowy drogi między wnętrzem a zewnętrzem.

Idziemy dalej na zadaszony taras

Z ogrodu zimowego prowadzą kolejne francuskie drzwi na zadaszoną część tarasu. Tak więc brakuje nam już ścian obwodowych i przesuwamy się bardziej na zewnątrz, ale nadal mamy dach nad głową.

Część tarasu powinna być pozbawiona dachu

Jeśli pójdziesz dalej, nadal będziesz na tarasie, ale dach zniknie (możesz stworzyć stopniowe przejście, na przykład budując pergolę). W słoneczne dni można się tu opalać. Wystarczy jednak jeden krok, aby płynnie przejść do trawiastej części ogrodu (taras stopniowo przechodzi w ścieżkę), gdzie można odpocząć na ławce ogrodowej. Nie powinno tu zabraknąć basenu i innych obiektów rekreacyjnych.

Ogród może się również zmienić

Ale przejście nie kończy się na wejściu do ogrodu. Ogród może być kontynuowany w tym samym duchu. Z angielskiego trawnika i starannie przyciętych krzewów ogród może stopniowo stawać się “dziki”. Podobną zasadę można nazwać ogrodem angielskim, który w dużych angielskich osiedlach stopniowo zmienia się z bardzo dobrze utrzymanego ogrodu “parkowego” do pastwisk i lasów. Często nie ma ogrodzenia wokół posesji ani innej ostrej granicy. W Twoim przypadku może to nie być możliwe, ale możesz zainspirować się tą zasadą.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.