Jak ciekawie zaaranżować wnętrze w domu lub mieszkaniu

Lato to czas remontów. Remontujemy samodzielnie lub z pomocą ekipy remontowej nie tylko domy, ale także mieszkania. Ceny materiałów wykończeniowych bardzo wzrosły w porównaniu do zeszłego roku, jednak to nie odstrasza Polaków od corocznych remontów. Dlatego warto przyjrzeć się bliżej atrakcyjnym sposobom aranżacji wnętrza w dobrej cenie. Jednym z przykładów może być fornir kamienny.

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • dlaczego warto stosować fornir kamienny
  • z czego składa się kamienny fornir
  • jakie ciekawe triki aranżacyjne warto zastosować w różnych wnętrzach

Aranżując własne mieszkanie lub szykując remontowe zmiany często nie operujemy dużym budżetem, tym bardziej że aktualne ceny materiałów wykończeniowych mogą nas mocno zaskoczyć. Warto więc wypróbować sprawdzone sposoby, między innymi odpowiedni dobór farb, fornir kamienny czy zastosowanie tapet w pomieszczeniu.

Fornir kamienny, płytki kamienne tapeta czy farba – co warto wybrać?

W zależności od tego jaki mamy budżet, jaką powierzchnię do wyremontowania, czy remontujemy dom czy mieszkanie i w ogóle jaki mamy pomysł na remontowe rewolucje, możemy skorzystać z różnych dostępnych materiałów wykończeniowych.

Po pierwsze, farba to chyba najtańszy dostępny sposób na rynku na aranżację ścian. Łącząc ze sobą różne kolory i faktury farb możemy stworzyć idealne wnętrze zarówno w sypialni, kuchni jak i w pokoju dziecięcym. Dzięki bogatej palecie kolorów różnych firm możemy osiągnąć ciekawe efekty wizualne. Warto pamiętać o tym, że do kuchni czy łazienki możemy wybrać odpowiednio przystosowane do dużej wilgotności farby, które możemy zastosować w tych pomieszczeniach. Jeśli nie stać nas na wielkie aranżacyjne projekty bądź chcemy oszczędzić, możemy ułożyć płytki do pewnej wysokości ściany zarówno w kuchni jak i w łazience, a resztę pomalować farbą. Dzięki bogatemu pakietowi kolorów możemy osiągnąć ciekawe efekty wizualne. Przy pomocy odpowiednich szablonów do rysowania wzorów na ścianach możemy dodatkowo pobawić się w artystów plastyków, jeśli mamy do tego talent.

Innym sposobem na aranżację wnętrza mogą być tapety. Pozwalają one powiększyć nam pomieszczenie wizualnie. Możemy dopasować je kolorem i wzorem do koloru ścian. Jeśli chcemy na przykład położyć tapetę tylko na jednej ścianie, możemy skorzystać z możliwości fototapety, która pozwoli przenieść nam się wizualnie na plażę bądź do lasu. Wszystko zależy od tego jaki efekt wizualny chcemy uzyskać. Fototapety to naprawdę bogaty wybór różnych widoków. Możemy znaleźć się w Nowym Jorku, na kwiecistej łące lub gdziekolwiek tylko sobie wymarzymy. To także dość tani sposób aranżacji wnętrz przy niskim budżecie remontowym. Dodatkowo taką tapetę możemy położyć samodzielnie.

Równie ciekawym rozwiązaniem jest fornir kamienny i płytki kamienne.

Forniry kamienne dobrym i tanim zamiennikiem kamienia naturalnego

Jak już wspominaliśmy tapeta i zabawa kolorami farb to świetny tani sposób na aranżację wnętrza. Innym atrakcyjnym dla naszego portfela sposobem jest dekoracja wnętrza z pomocą forniru kamiennego. Fornir kamienny to w uproszczeniu kamień w postaci tapety. Rolki tapety forniru kamiennego możemy bardzo łatwo umocować na ścianach. Fornir kamienny w tej formie z łatwością możemy pociąć do odpowiednich wymiarów. Sprawdzi się zarówno w łazience, kuchni jak i w salonie czy innym pomieszczeniu w domu – z racji tego, że jest odporny na wilgoć. Możemy montować go również na zewnątrz budynku jest bowiem odporny na różne warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne. Wygląda naprawdę elegancko i doskonale imituje kamień naturalny. W świetle lampy ma bardzo ciekawy odcień i pasuje do wielu wnętrz. Dzięki w swojej formie jest łatwy w montażu nawet na krzywych ścianach. Możemy położyć go z pomocą ekipy wykończeniowej bądź samodzielnie. Idealnie sprawdza się także w restauracjach, barach, hotelach lub pensjonatach. Jego zastosowanie jest bardzo szerokie, a cena bardzo atrakcyjna.

Kamienny fornir – jak jest zbudowany?

Jak już wspomnieliśmy, fornir kamienny to zamiennik kamienia naturalnego w formie tapety. W rzeczywistości to bardzo cienka warstwa kamienia połączona z włóknem szklanym, dzięki czemu zyskuje lekkość i elastyczność. Ten kamień dekoracyjny wyróżnia się unikalnością swoich wzorów, które powstały miliony lat temu i są dla każdego arkusza kamiennego forniru unikalne. Wszystkie produkty pochodzenia naturalnego, w tym tradycyjne płytki kamienne jak i tapeta kamienna wyróżniają się unikalnością wzorów. Dzięki działaniom inżynierów i twórców powstał niespotykany do tej pory materiał do wykończenia wnętrz oraz stosowania na zewnątrz, jako kamień elewacyjny. Okleina kamienna nadaje się również do dekoracji mebli.

Fornir kamienny składa się z trzech warstw. Warstwę wierzchnią jest łupek naturalny, przyklejony do włókna szklanego scalonego z podkładem. Przyklejanie forniru do ściany jest proste – używając kleju mocujemy wszystkie połączone warstwy do podłoża.

Okładziny kamienne takie jak fornir kamienny czy kamienne płytki pozwalają nadać wnętrzu wyjątkowy charakter i cieszyć się z tego, że każdy metr kwadratowy naszej ściany jest unikalny.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.