Czym się kierować przy wyborze firmy do montażu paneli fotowoltaicznych?

Artykuł partnera.

Jeśli planujesz zainwestować w panele fotowoltaiczne, pamiętaj o wyborze odpowiedniej firmy, która zajmie się montażem całej instalacji. Zwróć uwagę na to, by była to rzetelna firma z dobrą reputacją, która bezpiecznie i prawidłowo wykona pracę. W artykule podpowiadamy, czym należy się kierować przy wyborze instalatora paneli!

Referencje i opinie o firmie

Chcesz zainstalować fotowoltaikę w Łodzi? Poszukując odpowiedniej firmy, przede wszystkim zapoznaj się z jej referencjami i opiniami. O referencje możesz poprosić instalatora. Jeśli dotychczasowe współprace nie były owocne, a klienci są niezadowoleni – firma może nie chcieć przedstawić referencji. Z kolei jeśli klienci są usatysfakcjonowani, przedstawienie referencji nie będzie stanowić problemu.

Opinie o danej firmie możesz znaleźć w wielu miejscach. Część z nich może być nieprawdziwa, dlatego nigdy nie ufaj im w 100%. Możesz zajrzeć na tematyczne grupy i fora. Jeśli z kolei znasz kogoś, kto instalował panele fotowoltaiczne w Łodzi – możesz dopytać o firmę, z której usług korzystał. Być może poleci Ci rzetelnego instalatora, a jeśli nie – to przynajmniej będziesz wiedzieć, jakiej firmy unikać.

Panele słoneczne, których używa instalator

Przed podjęciem współpracy warto również zorientować się, jakich paneli słonecznych używa instalator. Znaczenie ma przede wszystkim ich rodzaj – czy są to panele monokrystaliczne, polikrystaliczne, czy może cienkowarstwowe? Zwróć również uwagę na markę paneli i upewnij się, że charakteryzuje je jakość i długa żywotność. Kraj, w którym są projektowane, jak i oferowany falownik – to kolejne istotne kwestie.

Wybierz firmę, która korzysta z wysokiej jakości paneli. To świadczy również o wiedzy instalatora oraz obeznaniu w temacie. Ponadto dzięki temu będziesz cieszyć się instalacją, która służy przez długie lata i nie ulega przedwczesnym uszkodzeniom.

Rozmowa z instalatorem

Rozmowa z instalatorem często pozwala wyciągnąć wiele wniosków. Dopytaj o kwestie związane z samym procesem montażu modułów fotowoltaicznych, jak i wykonaniem projektu. Fotowoltaika w Łodzi, czy w innym mieście to poważna sprawa i nie można wziąć do tego pierwszej lepszej firmy. Dowiedz się, jak wygląda i ile trwa montaż instalacji. Wszelkie wymijające odpowiedzi mogą świadczyć o braku wiedzy, zatem powinny automatycznie zaświecić czerwoną lampkę.

Bardzo ważne kwestie to również te dotyczące gwarancji i serwisu. Uczciwi i profesjonalni instalatorzy oferują gwarancję na wykonaną pracę, a także wsparcie serwisowe w przypadku różnego rodzaju usterek. Należy podpisać umowę serwisową, która w zależności od firmy – może obejmować wsparcie techniczne, ale również czyszczenie paneli słonecznych na ustalonych warunkach.

Niektóre firmy fotowoltaiczne oferują również pomoc w załatwieniu formalności. Mowa tu o wszelkich dotacjach, programach i ulgach podatkowych, dzięki którym całkowity koszt instalacji zostaje znacznie obniżony. Wówczas zadaniem firmy montażowej jest pomoc w doborze odpowiednich rozwiązań oraz złożeniu dokumentów, które pozwalają uzyskać finansowanie na panele fotowoltaiczne w Łodzi.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.