Drzwi przesuwne — czym się charakteryzują?

Nowoczesne urządzanie wnętrz stawia na różnorodne pomysły. Mianowicie, jednym z nich jest dobór innego rodzaju drzwi do mieszkania niż klasyczne. Ostatnim krzykiem mody są w tym przypadku drzwi przesuwne. Jednak czemu ludzie stawiają właśnie na nie? Co je wyróżnia na tle zwykłych opcji i czym się charakteryzują?

Nowoczesne rozwiązania wnętrzarskie

Wśród klasycznych wyborów do nowych mieszkań już dawno przestały być popularne staromodne rozwiązania. Wszystko z powodu mody wnętrzarskiej, która w dużej mierze stawia po prostu na minimalizm. Wśród dzisiejszych trendów nie odnajdziemy mnogości dekoracji w postaci masy figurek, ramek, czy zegarów.

Stawiamy na wolne przestrzenie przyozdobione jednym lub dwoma mocnymi akcentami. Jest to świetna opcja zwłaszcza w momencie, gdy mamy do czynienia z mieszkaniem urządzonym w jasnych barwach. W tej sytuacji doskonale prezentują się ozdoby z mocnym akcentem. Mowa tutaj oczywiście o charakternych kontrastach.

Nie możemy zapomnieć o tym, że w dzisiejszych rozwiązaniach wnętrzarskich, króluje funkcjonalność i mądre wykorzystanie przestrzeni. Stąd też wzięła się moda na drzwi przesuwne, które bez wątpienia do funkcjonalnych należą. Można dzięki nim zagospodarować sporo miejsca, ale to nie jedyna z ich wielu zalet.

Czym charakteryzują się drzwi przesuwne?

Tak, jak już wspomnieliśmy, moda na drzwi przesuwne nie wzięła się znikąd, a dzięki mnogości ich zalet. Postaramy się zatem przytoczyć najważniejsze cechy, omawianych przez nas produktów. Pierwszą kwestią jest oczywiście ogromny wybór. A to wszystko dlatego, że drzwi przesuwne możemy odnaleźć w wielu rodzajach i typach.

Możemy je właściwie podzielić poprzez materiał, z którego zostały wykonane, sposób działania oraz miejsce, w którym mają służyć. Zacznijmy od pierwszej kwestii, jaką są materiały, z których zostają tworzone drzwi przesuwne. Mowa tutaj przede wszystkim o szkle, drewnie, metalu, jak również sklejce i płycie fornirowanej.

W zależności od tego, gdzie mają się owe drzwi znajdować, dobieramy odpowiedni materiał. Przykładowo, do pokoju dziecięcego nie wstawimy szklanych drzwi przesuwnych. To jednak nie koniec naszego rozgraniczania, jeśli chodzi o drzwi przesuwne. Czym jeszcze te produkty mogą się różnić między sobą?

Drzwi przesuwne — rodzaje

Z pewnością zastanawiacie się, co jeszcze jest ważne przy wyborze drzwi przesuwnych poza ich materiałem. Jest to z pewnością sposób otwierania. Możemy bowiem wybrać drzwi, które posiadają różne sposoby rozsuwania. Otóż są drzwi naścienne i te chowane w ścianie. Wszystko zależy od mechanizmów.

Otóż w przypadku drzwi przesuwnych naściennych cały mechanizm drzwi znajduje się na wierzchu przy otwieraniu i zamykaniu. Oczywiście można wybrać te chowane w ścianie, gdyż jest to znacznie bardziej estetyczne rozwiązanie. Ostatnim rozgraniczeniem są drzwi przesuwne tarasowe, które dzielą się na trzy typy.

Może być to HST, PSK lub SmartSlide. Rozróżnia się je głównie na podstawie ceny i różniących się od siebie rozmaitych elementów, takich jak choćby wysokość progu. Jeśli chcecie poznać, więcej informacji na temat szklanych drzwi przesuwnych, to zapraszamy do sprawdzenia nieco szerszego tematycznie posta na ten temat.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.