Jak wybrać trampolinę ogrodową?

Dysponując własnym ogrodem, warto pomyśleć o tym, aby wyposażyć go w odpowiednio dobraną trampolinę. Trampolina ogrodowa to sprzęt, który zapewnia swoim użytkownikom doskonałą formę rozrywki, jak również dba o ich kondycję fizyczną i dużą ilość ruchu na świeżym powietrzu. O czym warto pamiętać, wybierając produkt tego typu i na co zwrócić szczególną uwagę?

Trampolina ogrodowa – jaki rozmiar wybrać?

Trampoliny ogrodowej poszukują najczęściej rodzice małych dzieci. Sprzęt tego typu pozwala bowiem skutecznie rozładować nadmiar energii, który towarzyszy większości młodych ludzi. Choć na rynku dostępne są niewielkie jednoosobowe trampoliny z siatką zabezpieczającą, warto zastanowić się, w jakim stopniu trampolina o średnicy około 1 metra zaspokoi potrzeby swojego przyszłego użytkownika. Wiele dzieci zwyczajnie szybko znudzi się samotną zabawą, dlatego lepszym wyborem może okazać się trampolina przynajmniej dwuosobowa. Warto wiedzieć przy tym, że modele dla dwóch osób powinny mieć średnicę o długości co najmniej 4 metrów – wymagają więc odpowiednio dużej ilości miejsca w ogrodzie. 

Bezpieczna trampolina ogrodowa – na co zwrócić uwagę?

Bezpieczna trampolina ogrodowa to solidny produkt odpowiedniej wielkości, a także użytkowany zgodnie z zaleceniami dotyczącymi wagi i ilości użytkowników. Najważniejszym elementem tego typu sprzętu jest stelaż. Przed zakupem warto zwrócić uwagę na to, aby był on stabilny, stał równo i miał odpowiednią grubość. Zbyt cienkie elementy stelaża mogą z czasem wykrzywić się, a nawet złamać, co stanowi duże zagrożenie. Bardzo istotne dla bezpieczeństwa użytkowania trampoliny są także sprężyny oraz mata. Ponieważ sprężyny odpowiadają za działanie całej trampoliny, muszą mieć właściwą grubość i pewne mocowanie. Z kolei mata powinna być odporna na przetarcia oraz warunki atmosferyczne. Dobrze również, jeśli będzie mocno elastyczna – w końcu od tego zależy, czy korzystanie z niej dostarczy użytkownikom prawdziwej frajdy.

trampolina ogrodowa Total Sport

Trampolina ogrodowa z siatką wewnętrzną czy zewnętrzną?

Trampolina ogrodowa dla dzieci musi zostać wyposażona w siatkę ochronną, która zabezpiecza użytkownika przed upadkiem. Siatka jest elementem wymiennym, jednak warto zwracać uwagę, aby była równie solidna, co sprężyny czy mata trampoliny. Sprzęty tego typu mogą być wyposażone w siatki wewnętrzne i zewnętrzne. Te pierwsze montowane są przed sprężynami, zaś te drugie za nimi (po zewnętrznej stronie stelaża). Siatka wewnętrza będzie więc bezpieczniejsza, ponieważ zabezpieczy użytkowników przed upadkiem na sprężyny, choć jednocześnie zmniejszy nieco średnicę produktu. Istotnym aspektem przy wyborze siatki zabezpieczającej trampolinę jest także jej wysokość. W miarę możliwości – zależnie od słupków – należy wybierać jak najwyższe siatki, bowiem stanowią one lepszą ochronę dla dziecka, które może wybić się na macie naprawdę wysoko.

Wybór odpowiedniej trampoliny ogrodowej uzależniony jest przede wszystkim od dostępnego w ogrodzie miejsca i ilości oraz wagi przyszłych użytkowników sprzętu. W kwestii bezpieczeństwa nie warto stawiać na kompromisy, wybierając trampolinę o odpowiednich parametrach oraz bardzo wysokiej jakości.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.