Nieruchomości w Hiszpanii

Artykuł partnera.

Od kilku lat rośnie liczba Polaków inwestujących w nieruchomości za granicą.

Gdzie Polacy kupują nieruchomości za granicą?

Tego typu inwestycje przybierają różne formy. Czasem jest to zakup typowego apartamentu pod wynajem, czasem jest to miejsce gdzie spędzać będą letnie miesiące, dzieląc się nim z rodziną i przyjaciółmi, a ostatnia grupa to osoby zmieniające miejsce zamieszkania na stałe. Dawniej Polacy chętnie kupowali domy i mieszkania w Chorwacji i Bułgarii, obecnie zdecydowanie na pierwsze miejsce wysunęły się nieruchomości w Hiszpanii. Na zainteresowanie Hiszpanią składa się kilka czynników. Pierwszy to wyjątkowo atrakcyjne turystycznie miejsca, drugi to porównywalne do polskich ceny, kolejny to doskonałe połączenia lotnicze i wreszcie możliwość całkowitej zmiany trybu życia i korzystanie w pełni z uroków zamieszkania na śródziemnomorskim wybrzeżu.

Czy łatwo jest kupić nieruchomości w Hiszpanii?

Jeśli chodzi o stronę formalną jest to dość proste. Zgodnie z prawami obowiązującymi w Unii Europejskiej każdy obywatel Unii ma we wszystkich krajach członkowskich równe prawa. Dotyczy to zarówno pracy jak i nabywania nieruchomości. Oczywiście miejscowe przepisy różnią się od siebie w poszczególnych krajach i zakup nieruchomości w Hiszpanii nie będzie odbywać się identycznie jak w Polsce. Będzie z pewnością potrzebna pomoc kancelarii prawnej, tłumacza oraz notariusz. Dla osoby nie znającej języka wszystkie te formalności mogą okazać się dość skomplikowane. Dlatego warto zainteresować się ofertą firmy TMGrupoInmobiliario.com/pl, która nie tylko oferuje szeroki wybór apartamentów i domów w najbardziej atrakcyjnych lokalizacjach, ale również zajmuje się kompleksową realizacją całego przedsięwzięcia. TMGrupoInmobiliario.com/pl pomoże zorganizować pobyt w celu znalezienia odpowiadającej klientowi nieruchomości i zapozna potencjalnego klienta ze specyfiką życia codziennego na miejscu. Firma współpracuje z renomowanymi kancelariami prawnymi i notarialnymi, z którymi pomoże się skontaktować. Ceny tych usług pozostają po stronie klienta.

Czy nieruchomości w Hiszpanii są drogie?

Cena zależy w pierwszym rzędzie od rodzaju i wielkości domu lub mieszkania, a poza tym od lokalizacji. Najdroższe nieruchomości położone są na Costa Del Sol i na Majorce. Nieco taniej można kupić mieszkanie na Costa Blanca w okolicach Alicante. Wszystkie nieruchomości w Hiszpanii oferowane przez TMGrupoInmobiliario.com/pl otoczone są bogatą infrastrukturą. Są tam sklepy, parkingi, punkty usługowe, a także fantastyczne warunki do uprawiania sportów. Mieszkańcy hiszpańskiego wybrzeża mogą cieszyć się sportami wodnymi – windsurfingiem i nurkowaniem. Na miłośników golfa czekają pięknie położone rozległe pola golfowe. Można także uprawiać tutaj turystykę pieszą i rowerową, a także jazdę konną.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.