Pompy ciepła w Olsztynie – koszt instalacji i oszczędności

Artykuł sponsorowany.

Zapotrzebowanie na ciepłą wodę użytkową oraz sezonowe ogrzewanie budynków generuje w skali roku olbrzymie koszty. Rozwiązaniem, które pozwala na oszczędności energii rzędu kilkudziesięciu procent, są nowoczesne pompy ciepła. Aktualnie stosuje się je coraz szerzej zarówno w nowym budownictwie, jak i w istniejących już budynkach. A w połączeniu z instalacją PV stanowią jedno z najbardziej ekologicznych i ekonomicznych źródeł ciepła. Ile kosztują pompy ciepła? Jakie dokładnie oszczędności dają?

Pompa ciepła cena instalacji

Koszty instalacji pompy ciepła to kwestia niezwykle indywidualna. Trzeba tutaj bowiem wziąć pod uwagę wiele czynników, takich jak np.:

  • zapotrzebowanie na ciepłą wodę użytkową
  • rodzaj ogrzewania
  • wielkość i konstrukcja budynku
  • jakość termoizolacji budynku
  • rodzaj pompy ciepła

Z tego też powodu koszt całej instalacji może wahać się od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Przy czym w grę wchodzi zarówno cena montażu pompy ciepła, jak i sama pompa ciepła. I tutaj także sprawa nie jest oczywista, ponieważ istnieją różne typy pomp np. pompa ciepła powietrzna czy pompa ciepła powietrze/woda. Przy czym do wyboru są pompy ciepła o różnej mocy oraz budowie. Dlatego cena pompy ciepła i jej montażu określana jest z reguły przez indywidualnie wykonany kosztorys.

Powietrzna pompa ciepła cena z montażem w Olsztynie

Pompa ciepła powietrzna to tańsza opcja, która pozwala na ogrzanie powietrza zimą oraz jego chłodzenie latem. Takie rozwiązanie stosowane jest zazwyczaj łącznie z rekuperacją powietrza, jest to bowiem system nadmuchowy. Jeśli chcemy, aby pompa powietrzna ogrzewała także ciepłą wodę użytkową, konieczna jest instalacja dodatkowego modułu. Koszt montażu pompy powietrznej zależy od rodzaju urządzenia, a także wielkości i stopnia skomplikowania instalacji kanałowej.

Olsztyn – Pompa ciepła powietrze woda cena z montażem

Pompa ciepła powietrze woda jest urządzeniem, które służy zarówno do podgrzewania ciepłej wody użytkowej, jak i do ogrzewania budynków wyposażonych w centralne ogrzewanie. Tego typu pompy dostępne są w kilku wariantach: split, monoblok lub multisplit – czyli pompy powietrzne/wodne z opcją klimatyzacji. Instalacja pompy ciepła powietrze-woda jest rozwiązaniem kompleksowym, jednak odznacza się nieco wyższą ceną.

Pompy ciepła w Olsztynie

Mieszkasz na Warmii lub Mazurach i szukasz firmy oferującej pompy ciepła w Olsztynie? Koniecznie skontaktuj się z fachowcami OZE Projekt, którzy przygotują dla Ciebie kompletny kosztorys całej instalacji, a także zapewnią wsparcie techniczne i dostęp do autoryzowanego serwisu.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.