Schody ruchome: praktyczne i bezpieczne. Co jeszcze warto o nich wiedzieć?

Schody czy chodniki ruchome świetnie sprawdzają się w budynkach o dużym natężeniu ruchu, gdzie pasażerowie bądź klienci poruszają się między piętrami. Co wpływa na to, że te urządzenia są bezpieczne w użytkowaniu? Kiedy lepiej wybrać schody, a kiedy chodnik ruchomy? Na te i inne ważne pytania odpowiadamy poniżej!

Ruchome schody: na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Obecnie schody ruchome są wyposażane w wiele nowoczesnych technologii takich jak np. systemy sterowania bezprzewodowego. Za ich pomocą można łatwo i bezpiecznie obsługiwać urządzenie — dbać o jego efektywność oraz szybko reagować na jego ewentualne awarie.

Szukasz schodów do budynku o wysokim natężeniu ruchu? Zwróć uwagę na te z Kone. Są one wykonane z wytrzymałych, odpornych na uszkodzenia tworzyw, co przekłada się na ich długą żywotność. Przyjrzyj się także ich prędkości, kątowi nachylenia oraz cyklowi pracy, tak aby jak najlepiej dopasować je do miejsca, w którym zostaną zamontowane.

Dbasz o ekologię? Postaw na Kone schody, które mają energooszczędne silniki. Dostosowują one ilość energii do aktualnego obciążenia schodów. 

44929258_travelator-moving-walkway-in-shopping-centre-in-bucharest-romania-2021.jpg

Schody i chodniki ruchome: kiedy i gdzie najlepiej się sprawdzą?

Ruchome chodniki oraz schody Kone warto wykorzystać wszędzie tam, gdzie jest bardzo duży przepływ ludności czy transport towarów. Usprawniają one przemieszczanie się w galeriach, na dworcach czy lotniskach — wygodnie i bez kolejek. Dzięki temu ludzie mają pozytywniejsze doświadczenia z wizyty w danym miejscu i częściej do niego wracają.

Zarówno schody, jak i chodniki ruchome mają wiele zalet. Warto je poznać, aby jak najlepiej dopasować rodzaj urządzenia do wybranego miejsca. Schody ruchome wyróżniają się:

  • oszczędnością przestrzeni — umożliwiają ludziom efektywne przemieszczanie się między piętrami, nie wykorzystując przy tym zbyt wiele miejsca,
  • bezpieczeństwem — zazwyczaj mają specjalne funkcje, które zatrzymują schody po wykryciu jakiegoś problemu czy konstrukcje, zapobiegające poślizgnięciu się użytkowników,
  • dodają pomieszczeniom nowoczesnego wyglądu,
  • mają różne wykończenia i rozmiary, więc łatwo dopasujesz je do wybranego wnętrza. 

Chodniki ruchome warto natomiast wybrać kiedy:

  • chcesz ułatwić ludziom pokonywanie długiego, poziomego dystansu: np. terminala lotniskowego,
  • chcesz umożliwić bezpiecznie przemieszczanie się osobom poruszającym się na wózku inwalidzkim, o kulach, z zakupami, bagażem czy wózkiem dziecięcym,
  • szukasz urządzenia, które jest bardzo bezpieczne w użytkowaniu — dzięki płaskiej powierzchni i stałej prędkości ruchu chodniki są uważane za bezpiecze nawet dla dzieci, osób starszych lub z problemami z poruszaniem się.

Większość schodów i chodników ruchomych jest przeznaczona zarówno do montażu wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Dzięki temu łatwo stworzysz z nimi przyjemny dla pasażerów czy klientów sposób transportu między piętrami lub po długim, prostym odcinku trasy.

Schody ruchome: wymiary. Te urządzenia sprawdzą się nawet przy ograniczonej przestrzeni

Chodniki oraz schody ruchome mają różne wielkości, dzięki czemu znajdziesz nawet takie, które za sprawą zmniejszonych wymiarów zajmują niewiele miejsca. Sprawdzą się więc nawet przy ograniczonej przestrzeni! 

Niezależnie od rozmiaru ruchome schody oraz chodniki znacznie ułatwiają pasażerom poruszanie się. Uczestniczysz przy projektowaniu bądź budowie obiektu handlowego, biurowca bądź hotelu? Zadbaj o to, by te praktyczne urządzenia się w nich znalazły!

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.