W jaki sposób wyposażyć drzwi wejściowe do domu?

Drzwi wejściowe – dla niektórych to symbol bezpieczeństwa i prywatności możliwej do uzyskania po ich przekroczeniu. Dla innych, to po prostu zwykłe wejście do domu, niczym nieróżniące się od pozostałych skrzydeł wewnątrz budynku. Patrząc jednak na to zupełnie obiektywnie – ich znaczenie ma większą wagę od standardowych drzwi rozdzielających chociażby korytarz i pokój. Niejednokrotnie dobre wyposażenie drzwi zewnętrznych uniemożliwiło złodziejom przedarcie się do wnętrza budynku, przez co sami mieszkańcy nie zostali w żaden sposób pokrzywdzeni.

Warto zatem zwrócić uwagę na dobre wyposażenie takich skrzydeł. W poniższym wpisie przedstawimy wszystkie akcesoria mogące przydać się w tej sprawie, a także pokrótce opiszemy rolę każdego z nich. Zapraszamy!

Odpowiednia klamka antywłamaniowa

Warto pamiętać, że same drzwi są jedynie masywnym i ciężkim kawałkiem drewna. W żaden sposób nie zabezpieczą one przed włamaniem bez odpowiedniego asortymentu. Raczej logiczne, że podstawową rzeczą w kontekście wyposażenia skrzydeł są klamki. Samo to określenie jest jednak mało precyzyjnie i zupełnie niewystarczające. Należy zwrócić uwagę, aby wybrana przez nas klamka posiadała status antywłamaniowej. Świadczą o tym klasy bezpieczeństwa, a dokładniej opcja 3 i 4.

Sam wygląd klamki nie ma większego znaczenia z punktu widzenia bezpieczeństwa. Wiadomo, że każdy inwestor będzie poświęcał temu sporo uwagi. Zapewniamy, że w wielu sklepach można znaleźć estetyczne i wizualnie atrakcyjne klamki antywłamaniowe. Ważne również, aby akcesoria te były wykonane z dobrej jakości surowców. Mowa tutaj o mosiądzu bądź stali nierdzewnej. Część klamki stale znajduje się na zewnątrz, przez co ma kontakt ze śniegiem, deszczem, czy niskimi temperaturami.

Samozamykacze do drzwi

Samozamykacze – czy warto?

Choć z jednej strony samozamykacze do drzwi nie są żadną koniecznością, tak w dużej mierze zapewniają wygodę każdemu domownikowi. Po otwarciu skrzydła i wejściu do domu, nie ma konieczności zamykania drzwi za sobą, co okazuje się bardzo przydatne. Być może nie jest to zbyt dużą oszczędnością czasu i wysiłku, ale bardzo pomaga w kontekście przeciągów. Z samozamykaczem do drzwi mamy pewność, że drzwi nie trzasną pod wpływem silnego wiatru, a to może zapobiec ich uszkodzeniu.

Wizjer i dodatkowe zabezpieczenia – czy to konieczne?

Dla bezpieczeństwa warto zamontować w drzwiach wejściowych wizjery. Mamy wtedy pełny wgląd na to, kto próbuje się dostać do naszego domu. W dzisiejszych czasach nigdy nic nie wiadomo, a w szczególności starsze osoby nie mają pojęcia, kto znajduje się po drugiej stronie drzwi. Warto więc zakupić wizjer dla osoby starszej, która nie do końca byłaby w stanie poradzić sobie w sytuacji zagrożenia.

Różnego rodzaju zapornice i zasuwki także mogą przydać się w kontekście podejrzanych osób, pukających do naszych drzwi. Zapięcie skrzydła na łańcuszek uniemożliwi pełne otwarcie drzwi, a pozwoli porozmawiać z odwiedzającą nas osobą. Dopiero gdy uda się nam upewnić, że konkretny człowiek przyszedł do nas w pełni pokojowo, wtedy można zdjąć wszystkie zabezpieczenia i wpuścić go do domu.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.