Wentylatory a cyrkulatory – poznaj możliwości urządzeń i wybierz najlepszy sprzęt do chłodzenia powietrza!

Artykuł partnera.

Latem każdy szuka sposobu na skuteczną ochłodę. Jeśli nie masz w domu klimatyzacji, koniecznie wyposaż się w wentylator lub cyrkulator. To popularne urządzenia, które mogą pomóc Ci uzyskać wymarzony komfort podczas upalnych dni. Oba te sprzęty na pierwszy rzut oka wydają się bardzo podobne, ale tak naprawdę istnieją pomiędzy nimi istotne różnice.

Z tekstu dowiesz się:

  • czym wentylator różni się od cyrkulatora,
  • jak wybrać idealny wentylator domowy,
  • jakie funkcje posiada cyrkulator powietrza.

Zarówno wentylator, jak i cyrkulator posiadają silnik oraz śmigła. To jednak nie znaczy, że mają identyczne funkcje. Warto poznać bliżej te urządzenia, aby dokonać wyboru, które z nich najlepiej spełni oczekiwania domowników.

Cyrkulator a wentylator – najważniejsze różnice

Główną różnicą między wentylatorem a cyrkulatorem jest sposób działania. Pierwsze z wymienionych urządzeń działa miejscowo, co oznacza, że generuje jednokierunkowy ruch wirnika, który chłodzi powietrze tylko w określonym obszarze. Może być skierowany bezpośrednio na osobę, aby zapewnić jej przyjemną ochłodę w gorący dzień.

Z kolei cyrkulator ma za zadanie wprawić powietrze w ruch i równomiernie rozprowadzić chłodne lub ciepłe powietrze po całym wnętrzu. Działa on na zasadzie cyrkulacji powietrza, dlatego może być umieszczony w dowolnym miejscu pomieszczenia, a efekt jego działania będzie odczuwalny na większej przestrzeni niż w przypadku wentylatora.

Wentylator stojący czy biurkowy? Dobierz urządzenie do potrzeb

Wentylatory cieszą się większą popularnością niż cyrkulatory. Nic dziwnego – są bardziej znane, tańsze, a do tego dobrze radzą sobie z miejscowym chłodzeniem. Jeśli i Ty jesteś zdecydowany na wentylator, zastanów się, jakiego modelu potrzebujesz.

W przypadku wentylatora biurkowego możesz liczyć na przyniesienie ochłody poprzez kierowanie powietrza w kierunku określonej, niewielkiej strefy. Istnieje też możliwość włączenia ruchu oscylacyjnego w obie strony, co pozwala zyskać optymalny komfort, gdy zależy Ci na delikatniejszym efekcie chłodzenia. Zwróć uwagę na kompaktowy wentylator biurkowy ZTF0400 marki Zelmer, który ma średnicę 40 cm i 3 stopnie regulacji prędkości nawiewu, co pozwala dostosować działanie urządzenia do własnych preferencji i aktualnej temperatury. Wentylator świetnie sprawdzi się w małych pomieszczeniach, a dzięki temu, że ma z tyłu wygodny uchwyt, z łatwością przeniesiesz go tam, gdzie aktualnie masz zamiar spędzać czas.

Cyrkulatory powietrza

Wentylator podłogowy ZRF1450

Jeśli zależy Ci na wentylatorze stojącym, który sprawdzi się przy chłodzeniu większych przestrzeni, rozważ inny model z oferty Zelmer. Wentylator podłogowy ZRF1450 oferuje większą wydajność niż biurkowy, a co za tym idzie, jest bardziej efektywny w rozprowadzaniu powietrza w większym pomieszczeniu. Regulacja prędkości, którą umożliwia Zelmer ZRF1450, pozwoli dostosować pracę do aktualnych warunków. Tym bardziej że urządzenie ma też funkcję oscylacji w obie strony oraz regulację wysokości. Ten model wyróżnia możliwość ustawienia wyłącznika czasowego (timer możesz ustawić na maksymalnie 7 godzin i 30 minut) oraz funkcja sterowania zdalnego – bez wstawania z kanapy czy fotela. Szybko przekonasz się, że wentylator stojący z pilotem zagwarantuje Ci wyższy poziom komfortu we własnym domu!

Cyrkulator powietrza – jaki wybrać?

Jeśli szukasz uniwersalnego urządzenia, które latem skutecznie ochłodzi wnętrze, a zimą równomiernie rozprowadzi ciepłe powietrze z grzejników po całym pomieszczeniu, postaw na cyrkulator. Zelmer ZFF0450 to godny uwagi sprzęt o mocy 120 W, który oferuje 3 prędkości pracy, co pozwala dostosować działanie urządzenia do preferencji domowników. Ten model ma średnicę 45 cm i jest wyposażony w 3 łopatki, które zostały zaprojektowane tak, aby wytwarzać silny podmuch i skutecznie odświeżać powietrze w całym pomieszczeniu.

Urządzenie zostało zaprojektowane z myślą o wygodzie użytkowania. Cyrkulator ZFF0450 daje możliwość regulacji pochylenia, dzięki czemu możesz skierować strumień powietrza tam, gdzie jest najbardziej potrzebny. Posiada też uchwyt ułatwiający przenoszenie oraz antypoślizgową podstawę, dzięki której nie musisz obawiać się, że sprzęt będzie przesuwać się w trakcie pracy.

Cyrkulator i wentylator różnią się pod wieloma względami. Zastanów się, jakich funkcji oczekujesz i wybierz odpowiednią dla siebie opcję z oferty Zelmer, a zyskasz bezcenny komfort przebywania w domu nawet w upalne dni!

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.