Wymiana uszczelek w kosiarce na jesień – co musisz wiedzieć

Uszczelki to jedne z najtańszych i jednocześnie najważniejszych części do kosiarki. Choć stosunkowo szybko ulegają one zużyciu, ich wymiana nie jest kłopotliwa, a przy odrobinie wprawy bez problemu można zrobić to samodzielnie. Co powinieneś wiedzieć o wymianie uszczelek do kosiarki?

Do czego służą uszczelki do kosiarki?

Zadaniem uszczelek, jak sama nazwa wskazuje, jest uszczelnienie i integracja poszczególnych części kosiarki. Są niewielkie, cienkie oraz gumowe. Znajdują się na łączeniach elementów w silniku, zapobiegając przed przeciekaniem płynów. Ich uszkodzenie, nieprawidłowe dopasowanie lub całkowity brak uszczelek do kosiarki może skutkować awarią całego układu, a także stanowić realne zagrożenie dla bezpieczeństwa osoby, która obsługuje sprzęt.

Uszczelki do kosiarki – konserwacja urządzenia po sezonie

Po każdym sezonie, nawet mało intensywnym, powinno się zrobić niewielki przegląd sprzętu. Czasem konieczna może być wymiana niektórych części do kosiarki, innym razem wystarczy oczyszczenie filtrów, pozbycie się resztek płynów, odłączenie przewodu od świecy zapłonowej czy naostrzenie noża. Gdy sprzęt był mocno eksploatowany w szczycie sezonów lub służył już kilka sezonów z rzędu, może być konieczna wymiana uszczelek do kosiarki.

Jesienna konserwacja sprzętu zawsze powinna uwzględniać kontrolę stanu uszczelek. Jeśli któryś z elementów sprawia wrażenie zużytego lub sparciałego, warto wymienić go na nowy. Można to zrobić w serwisie, lub samodzielnie, zamawiając zestaw uszczelek do kosiarki ze sklepu internetowego, który posiada w swojej ofercie części do kosiarek.

Wymiany uszczelki na nową warto dokonać również w przypadku, gdy kosiarka służyła ci już przez kilka sezonów, nawet jeśli na pierwszy rzut oka, guma nie sprawia wrażenia uszkodzonej. W takiej sytuacji lepiej jest zainwestować w zestaw uszczelek do kosiarki niż w późniejszą naprawę sprzętu w razie awarii jednej z uszczelek.

Z czego składa się zestaw uszczelek do kosiarki?

Zamiast kupować poszczególne uszczelki do kosiarki, zwykle lepiej jest zakupić cały zestaw. Przeważnie, gdy już zachodzi konieczność wymiany uszczelek, potrzebnych jest ich co najmniej kilka sztuk. W dodatku warto mieć je w zapasie, by móc szybko naprawić sprzęt, bez konieczności oczekiwania na dostawę.

W skład zestawu uszczelek do kosiarki wchodzą między innymi uszczelka gaźnika, głowicy silnika, wydechu, pokrywy zaworów, wału korbowego, miski olejowej, filtra powietrza czy korektora ssącego. Warto pamiętać, że elementy te mogą różnić się, w zależności od wybranego zestawu, a także modelu kosiarki.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.