Wzornik kolorów to jest to czego potrzebujesz podczas remontu

Klasyczne wzorniki kolorów z przeszłości nadal pozostają doskonałym punktem wyjścia prac remontowo-malarskich, mimo że główne marki farb i podobnych produktów mają własne aplikacje firmowe, które dokonują wyboru. Pomimo takiego zaawansowania, każda z firm posiada narzędzie, jakim jest wzornik kolorów.

Producenci farb tworzą własne wzorniki kolorów w oparciu o system Natural Color System (NCS). Dlatego porównując kolory różnych firm, przy podobnych barwach znajdziemy inne nazewnictwo. To jaki wzornik kolorów stworzy producent zależy od jego inwencji twórczej.

Wzorniki kolorów są nieodłącznym elementem każdego malarza

Układ kolorów jest w stanie znacząco wpłynąć na nasze postrzeganie przestrzeni, w której żyjemy. Kolor nadaje otoczeniu realny wymiar. Zarówno stopień przejrzystości, barwa i jasność warunkują naszą percepcję. Dlatego podczas remontu mieszkania ważne jest, aby wybierać takie kolory ścian, które pozwolą nam zachować harmonię i spokój w życiu codziennym. W tym momencie jedynym przyjacielem staje się wzornik kolorów.

Wzornik kolorów stanowi nieodłączny element każdego projektanta wnętrz, choć oczywiście służy bezsprzecznie amatorowi czy tym, którzy malowaniem ścian zajmować się nie chcą nawet gdy muszą.

Jakie decyzje musisz podjąć korzystając z wzornika kolorów?

Ważne jest również, aby zastanowić się, czy pomieszczenie jest zorientowane na północ, preferując ciepłe i jasne odcienie, czy na południe, stosując chłodniejsze barwy? Czego chcesz od swojego otoczenia? Czy jest przestronne i jasne, czy ciepłe i przytulne? Relaksujące czy energetyzujące? To wiele pytań, na które uzyskasz odpowiedź dzięki wykorzystaniu wzornika kolorów. To on pokieruje cię przez drogę wyboru koloru, który najbardziej będzie Ci odpowiadał.

Jeśli masz już pewne wyobrażenie o kolorach w swoim domu zgłoś się do sklepu z farbami. Poproś o wzorniki kolorów w wybranych i powiązanych kolorach i pomaluj kilka małych fragmentów na ścianie w swoim domu. Zobacz, jak wyglądają cienie o różnych porach dnia i przy różnych źródłach światła. Zobacz także, czy otoczenie komponuje się z wystrojem pomieszczenia.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.