Co dać na ścianę żeby się nie brudziła

Wykańczanie domu to praca bez końca. Bo tak naprawdę jak dojdziemy do końca to początek zacznie nam się już odklejać. Aby nie mieć ciągłej pracy we własnych czterech kątach warto wcześniej dużo zaplanować rzeczy i zainwestować tylko w te najlepszej jakości.

Nasz styl

Łatwiej nam będzie urządzać dom i dobierać do niego wszystko jeśli cały czas będzie to zgodne z naszym stylem. Jest jednak kilka rzeczy, które należy uwzględnić jeśli nie zamierzamy zostać etatową sprzątaczką.

Wybór kolorów

Kolory to istotna sprawa we wnętrzach. To ma być azyl dla nas. Nie róbmy nic na pokaz. Patrzmy na wygodę najpierw. Kolory jasne i zimne, na nich najszybciej widać brud. Lepsze do domu są kolory ciepłe, ale też jasne. Ogólnie to najlepiej jeśli jest to delikatna mieszanka kolorów taka mozaika.

Bogaty wybór materiałów na ścianę

Co możemy dać na ścianę, aby nie zbierała kurzu i była łatwa do czyszczenia.

Tapety

Jest to jedna z opcji. Jednak ich powierzchnia nie może być wytłaczana. Musi być gładka. A czyszcząc wystarczy przejechać odkurzaczem z końcówką w postaci szczotki. Ewentualnie wilgotną gąbką.

Drewno

Mozaika drewniana na ścianę to nie tylko efekt. Może być całkiem przyjemna w użytkowaniu pod warunkiem, że jej powierzchnia będzie gładka i wypolerowana. Najlepiej jak jeszcze jest lakierowana, ale to już nie do każdego wnętrza pasuje.

Szkło

Na ścianie efektownie wygląda również szkło. Jego zaletą w przypadku brudu jest gładka powierzchnia. Na niej drobinki kurzu mają utrudnione osiadanie. Także czyszczenie tego jest o wiele prostsze. Szkło na ściany najlepiej prezentuje się w postaci lacobelu albo grafiki na szkle. Można również zamontować też różnego kształtu lustra na zamówienie. Dzięki nim można optycznie powiększyć przestrzeń.

Odpowiednie farby

Są także farby, które tworzą super gładką powierzchnię. W razie brudu zawsze można je delikatnie umyć. Ważne aby się zorientować czy nie chłoną płynów. Bo wtedy może się okazać to przeszkodą w łatwym myciu.

Lamperie

Co ciekawe, wracają do łask lamperie. Poza tym mamy wiele różnych materiałów, z których można je wykonać:

  • drewno;
  • tapeta;
  • lacobel;
  • grafika na szkle;
  • płytki;
  • farba;
  • kamień.

Jednym z podstawowych warunków jakie powinny spełniać materiały na ścianę jest stopień chropowatości powierzchni. Im ona jest gładsza tym mniej będzie się brudziła. Wniosek z tego, że wygrywa szkło, ale nie w każdym pomieszczeniu pasuje ono do wystroju. Zawsze też można kombinować połączenia kilku materiałów np. drewna i tapety.

admindo

1 thought on “Co dać na ścianę żeby się nie brudziła”

  1. O nie wiedziałam, że lamperie znów wracają do łask. Mi się kojarzą ze szkołami i korytarzami. Ale faktycznie można z drewna czy tapety zrobić fajne połączenie na ścianę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.