Czy w Twoim mieszkaniu sprawdzą się drzwi składane?

Z roku na rok drzwi składane cieszą się coraz większą popularnością wśród osób urządzających swoje wnętrza od podstaw. Jak się okazuje, w wielu przypadkach potrafią lepiej spełniać potrzeby domowników aniżeli pełne skrzydła drzwiowe otwierane w klasyczny sposób. Jakie zalety wiążą się z użytkowaniem drzwi składanych? W jakich sytuacjach warto po nie sięgnąć?

Najważniejsze zalety drzwi składanych

Wśród najistotniejszych zalet związanych z użytkowaniem drzwi składanych znajdują się aspekty takie jak:

  • oszczędność miejsca – jedną z najważniejszych korzyści, jakie dają drzwi składane, jest oszczędność miejsca; w mieszkaniach, w których korytarz i przedpokój są niewielkich rozmiarów doskonale sprawdzają się drzwi składane, które – w przeciwieństwie do klasycznie otwieranych skrzydeł – nie zajmują tak wiele miejsca niezbędnego do swobodnego przemieszczania się pomiędzy pomieszczeniami;
  • ciekawe rozwiązanie pod względem aranżacyjnym – w przypadku niewielkich mieszkań, które właściciele chcą podzielić na mniejsze przestrzenie, pojawia się problem z wstawieniem klasycznych drzwi wewnętrznych do ścianek działowych; w takich sytuacjach drzwi składane będą znacznie lepszym wyborem, który będzie nie tylko rozwiązaniem funkcjonalnym, ale również interesującym elementem aranżacyjnym pomieszczeń;
  • wysoki poziom funkcjonalności – drzwi składane można zamówić pod określony wymiar, dzięki czemu doskonale wpasują się w przestrzeń, która jest do zagospodarowania; dobre dopasowanie zapewni wygodę użytkowania drzwi na co dzień; ponadto drzwi składane znacznie lepiej sprawdzą się w ciasnych i małych mieszkaniach w sytuacji, gdy mamy do czynienia z krótkimi ścianami, na których nie zmieszczą się prowadnice stosowane przy montażu drzwi przesuwnych;.

Z jakich jeszcze powodów warto sięgnąć po drzwi składane?

Po pierwsze: elegancja i stylowy wygląd

Minęły już bezpowrotnie czasy, kiedy drzwi składane były wykonywane z kiepskiej jakości materiałów, a ich wygląd zniechęcał domowników. Dziś na rynku dostępnych jest wiele materiałów wykończeniowych, dzięki którym drzwi składane są w stanie podnieść prestiż i wystrój pomieszczenia, w którym zostaną zamontowane. Szczególnie interesującą opcją są drzwi łamane wykonane ze szkła, które pasuje do nowoczesnych aranżacji, wprowadza do wnętrza światło, lekkość, a także optycznie powiększa przestrzeń. Warte rozważenia są również drzwi składane wykonane z profili MDF, które mają lekką i praktyczną w użytkowaniu konstrukcję. Nowoczesne rozwiązania z zakresu wzornictwa i wykończenia materiałów pozwalają na osiągnięcie zadowalających efektów wizualnych.

Po drugie: zachowanie prywatności

W pomieszczeniach trudnych do aranżacji, na przykład niewielkich garderobach usytuowanych na ciasnych poddaszach, drzwi składane umożliwiają zachowanie prywatności. Za ich pomocą można oddzielić przestrzenie, które chcemy zakryć przed wzrokiem gości.

Po trzecie: oszczędność pieniędzy

Zamiast poszukiwać klasycznych drzwi i głowić się nad sposobem ich montażu lub przeróbkami ścian działowych, można sięgnąć po proste rozwiązanie, które będzie znacznie tańsze niż kosztowne prace budowlane i korzystanie z pomocy fachowca.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.