Gdzie sprawdzą się maszyny jednotarczowe do czyszczenia podłóg?

Profesjonalne maszyny jednotarczowe pozwalają doczyścić oraz wypolerować nawet te „trudne” posadzki i podłogi. Sprawdź, gdzie sprawdzi się szorowarka jednotarczowa i polerka oscylacyjna.

Najpopularniejsze maszyny jednotarczowe to szorowarki i polerki służące do czyszczenia, polerowania i ogólnej konserwacji podłóg. Dzięki temu idealnie sprawdzą się w niemal każdej branży: w hotelu, restauracji, sklepie średniopowierzchniowym, placówce medycznej, szkole itd.

Mają stosunkowo niewielkie wymiary i mechanizm prowadzenia ręcznego. W zależności od zastosowanych akcesoriów, można używać ich do czyszczenia i/lub polerowania posadzek betonowych, kamiennych, ceramicznych, a także podłóg elastycznych i drewnianych.

Szorowarki jednotarczowe i polerki

Szorowarka jednotarczowa służy do profesjonalnego doczyszczania posadzek, zwłaszcza do prac na „trudnych” powierzchniach, takich jak posadzki winylowe czy betonowe. Jej główna zaleta to większa wydajność, co zmniejsza koszty profesjonalnego czyszczenia. Urządzenie pomaga też w doczyszczeniu trudno dostępnych zakamarków, takich jak fugi między płytkami. Wszystko odbywa się zaś podczas jednego cyklu czyszczenia. Dzięki temu jej zastosowanie w zakładzie pracy czy magazynie pozwala wyczyścić większą powierzchnię szybciej i taniej.

Do tytułowych kategorii maszyn zalicza się też polerka jednotarczowa, czyli elektryczna maszyna do polerowania podłóg na sucho. Urządzenie umożliwia szybkie wypolerowanie i konserwację dużych powierzchni. Niektóre modele posiadają worek na pył, który odsysany jest podczas pracy.

Parametry pracy

Zarówno szorowarka, jak i polerka jednotarczowa powinny wykazywać się dobrymi parametrami technicznym. Są to: moc w watach (W), średnica szczotki w mm, prędkość obrotów na minutę (rpm), pojemność zbiornika na pył, a także typ przekładni. Ponadto najlepszą wydajność uzyskuje polerka i szorowarka jednotarczowa oscylacyjna, czyli urządzenia wyposażone w okrągłą tarczę oscylacyjną wykonującą podczas pracy ruch orbitalny lub orbitalno-oscylacyjny.

Dodatkowe funkcje

Do tytułowych maszyn producenci oferują zazwyczaj szereg dodatkowych akcesoriów. Ich zastosowanie umożliwia wszechstronne wykorzystanie urządzenia. Np. w sklepie Agapit dostaniecie różnego typu pady do polerek, które po zamontowaniu mogą służyć do:

  • Punktowego doczyszczania posadzek.
  • Usuwania śladów i rys z powierzchni delikatnych.
  • Czyszczenia i pielęgnacji metodą „spray cleaning”.
  • Zdzierania starych zabrudzonych konserwantów.
  • Zdzierania zniszczonych warstw.
  • Doczyszczania twardych lub niekonserwowanych posadzek.
  • Skrobania nawarstwień aż do uzyskania naturalnej struktury.

Ponadto dokupicie tu specjalne bonety (z mikrofirbry lub bawełniane) służące
do prania, czyszczenia i suszenia dywanów. Inne akcesoria pozwalają zaś zastosować maszyny jednotarczowe oscylacyjne do renowacji podłóg drewnianych. W ten sposób szorowarka jednotarczowa oraz polerka stają się wielofunkcyjną maszyną niezbędną dla osób prowadzących hotel, restaurację czy większy sklep.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.