Inwestujesz w dom drewniany? Zwróć uwagę na kilka aspektów!

Każdy z nas marzy o pięknym i funkcjonalnym domu, jednak inwestycja wymaga odpowiedniego zastanowienia się nad kilkoma elementami. Jeżeli interesuje Cię dom drewniany, powinieneś przede wszystkim wybrać wykwalfikowaną, doświadczoną ekipę budowlaną, a także zwrócić uwagę na kilka aspektów. Oto te najważniejsze, dzięki którym zainwestujesz we własny komfort i zyskasz pewność, że ostateczny efekt spełni Twoje oczekiwania!

Na co zwrócić uwagę, inwestując w dom drewniany?

Dom drewniany jest rozwiązaniem, które wciąż cieszy się bardzo dużą popularnością. Wynika to z wielu zalet – wysokiej estetyki, ponadprzeciętnej trwałości, doskonałych parametrów oraz przyjaznego mikroklimatu, jaki zapewnia on użytkownikom. Jednak chcąc cieszyć się obiektem funkcjonalnym i nowoczesnym, powinieneś jeszcze przed rozpoczęciem prac zwrócić uwagę na 3 istotne kwestie.

1. Jakość drewna

Aby dom był funkcjonalny i trwały na przestrzeni wielu lat, powinien zostać wykonany z odpowiednio wyselekcjonowanych gatunków drewna. Najlepiej, jeżeli jego wilgotność nie przekracza 18%. Polecamy zwłaszcza modrzew, jodłę, świerk oraz sosnę, które są najpopularniejszymi materiałami wykorzystywanymi w budowie domów drewnianych.

Zwróć również uwagę, czy specjaliści zapewniają odpowiednie zabezpieczenie drewna przed czynnikami atmosferycznymi oraz szkodliwą działalnością insektów. Będzie to miało ogromny wpływ na trwałość domu drewnianego oraz jego parametry w przyszłości.

2. Technologia

Obecnie istnieje kilka technologii wznoszenia obiektów drewnianych. Polecamy zwłaszcza te, które zajmują najmniej czasu i zapewniają najlepsze parametry. Dużą popularnością cieszy się dzisiaj zwłaszcza dom szkieletowy, wznoszony w oparciu o przygotowane wcześniej gotowe, prefabrykowane elementy. Dzięki temu wznoszenie konstrukcji może trwać zaledwie kilka-kilkanaście dni, a koszt budowy nie jest duży.

Co więcej, szkieletowe domy drewniane imponują estetyką, trwałością oraz zapewniają doskonałe parametry cieplne, dlatego są tak chętnie wybierane przez inwestorów.

3. Izolacja

To, czy dom drewniany zapewni komfort użytkownikom, zależy w dużej mierze od zastosowanych rozwiązań izolacyjnych. Zwróć uwagę na to, czy specjaliści stosują specjalną wełnę, paroizolację, a także są w stanie zapewnić szczelność ścianom i dachowi.

Jest to bardzo istotne, by z jednej strony zadbać o komfort cieplny i akustyczny, a z drugiej zapewnić wnętrzom odpowiedni poziom wilgoci, której nadmiar nie będzie np. prowadził do rozwoju pleśni.

Postaw na sprawdzonych wykonawców!

Niezależnie od tego, czy chcesz postawić na dom szkieletowy, z bali, czy jakikolwiek inny, powinieneś skorzystać z usług odpowiedniej firmy budowlanej. Zwróć uwagę na technologie, które stosuje, doświadczenie, jakie posiada, a także materiały, z jakich korzysta. W celu weryfikacji jakości usług świadczonych przez specjalistów, zapoznaj się z opiniami wcześniejszych klientów. Znajdziesz je między innymi w Google czy na portalach społecznościowych.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.