Jak dobrze dobrać odpowiedni dywan?

Artykuł partnera.

Dywany w polskich domach stanowią nadal ważną część wystroju wnętrz. W zależności od zaplanowanej wizji w domu, dywan stanowi kolorystyczne i stylowe uzupełnienie w salonie, sypialni, łazience, czy przedpokoju. Wybór odpowiedniego dywanu nie należy do prostych decyzji. Każdy ma indywidualne upodobania co do materiału, koloru, czy wielkości dywanu. Zatem jak dobrze dobrać dywan do pomieszczeń?

Kontrast, czy dopasowana kolorystyka?

Odpowiednio dobrany dywan może całkowicie zmienić nastrój pomieszczenia. Wybierając dywan należy oczywiście wziąć pod uwagę wielkość pomieszczenia, rodzaj materiału, który będzie pasował do stylu pomieszczenia oraz oczywiście kolor, który albo przełamie wystrój albo stanie się jednolitą częścią podłogi. Ciemne, duże dywany zdecydowanie nadają się w dużych, jasnych salonach, tworząc mocny kontrast. Może on stanowić jedyny ciemniejszy punkt w dużym, jasnym salonie z jasnymi zasłonami oraz białymi meblami, jednak może on stanowić kontrast razem z meblami do chociażby jasnej ściany salonu.

Należy również wziąć pod uwagę fakt, iż jasne dywany o wiele szybciej zabrudzą się od codziennego użytkowania od ciemnych. Jednak często pasować będą bardziej do wystroju wnętrza. Na przykład w sypialni ze ścianami o ciepłych kolorach, jasny dywan przed łóżkiem stworzy znakomite przełamanie kolorów, tworząc niesamowity klimat w romantycznym świetle świec. Dostępny w wielu wersjach kolorystycznych dywan sznurkowy w sklepeureka.pl znakomicie sprawdzi się w salonie lub sypialni.

Dywany z frędzelkami, czy płaskie?

Dywan może również służyć do ocieplenia podłogi, szczególnie wtedy, kiedy w domu zamieszkują zwolennicy chodzenia boso. Wtedy chodzenie po delikatnym, futrzanym dywanie będzie sprawiać niesamowity komfort w przemieszczeniu się po pokoju. Takie dywany szczególnie sprawdzą się w pokojach dziecięcych. Również dywany z frędzelkami, wykonane z miękkich materiałów tworzyć będą klimatyczne miejsce w młodzieżowym pokoju. Wtedy też można pokusić się o bardziej kolorowe, pełne wzorów dywany.

Dla bardziej stonowanego pomieszczenia, w którym chcielibyśmy zachować czystość jak np. przedpokój przyda się płaski dywan z twardego materiału. Dzięki temu znacznie szybciej wyczyścimy dywan od brudu na butach z zewnątrz, szczególnie w przypadku deszczowej lub śnieżnej pogody. Wybór dywanu wiąże się oczywiście z częstszym czyszczeniem, ponieważ zbierać się będzie na nim zapewne więcej kurzu, aniżeli na podłodze z płytek lub paneli podłogowych. Dlatego tak ważne jest dobranie rodzaju dywanu do pomieszczenia.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.