Jakie akcesoria kąpielowe dla dzieci są niezbędne?

Pierwsza kąpiel, która następuje w pierwszych dniach życia dziecka jest stresującym momentem dla rodziców. Boją się, by maluch nie wyślizgnął się w trakcie kąpieli. Chcą by kąpiel przebiegła szybko i by dziecko przypadkiem się nie zaziębiło. Na pewno, by wszystko poszło zgodnie z planem konieczne jest zadbanie o akcesoria kąpielowe. Niektóre przydadzą się także dla nieco starszych dzieci. Jakie akcesoria kąpielowe są niezbędne dla dzieci?

Po pierwsze: wanienka czy wiaderko do kąpieli?

Na pewno pierwszym niezbędnym akcesorium kąpielowym jest wanienka. Ważne, by wybrać nie za dużą i nie za małą. Powinna być odpowiednio wyprofilowana i najlepiej, by posiadała wkładkę dla noworodka. Dzięki temu będzie można myć dziecko delikatnie, a jednocześnie w miarę sprawnie. Wanienka powinna być stabilnie posadowiona na podłożu albo w większej wannie. Niektórzy uważają, że to wiaderko do kąpieli dla niemowląt jest lepszym rozwiązaniem od wanienki. Ze względu na niewielką przestrzeń dziecko może czuć się niemal jak w brzuchu mamy. Jednak wiele osób wskazuje na pewne wady wiaderek do kąpieli. Jakie? Trzeba główkę dziecka stale podtrzymywać w przeciwieństwie do wanienki z wkładką. Przy kąpieli nie można zachlapać dziecięcego pępka, a w wiaderku jest to bardziej prawdopodobne niż w wanience z wyprofilowanym wkładem. Zatem jesteśmy skłonni bardziej zarekomendować Wam wanienkę.

Po drugie: kosmetyki niezbędne do kąpieli dziecka

Na pewno nie można zapomnieć o kolekcji kosmetyków do kąpieli, a właściwie jednym kosmetyku czyli oliwce do kąpieli dla niemowląt. Można nią umyć dziecko bez obaw i zapewnić jego skórze odpowiednie oczyszczenie, ale i porcję nawilżenia. Takie oliwki mają gęstą konsystencję i można je nałożyć na delikatną myjkę. Zawierają emolienty korzystne dla skóry i warto podkreślić, że oliwką można umyć także włosy dziecka. Trzeba pamiętać, że kąpiel dziecka nie może być długa i może trwać zaledwie 5 minut. W tym czasie trzeba umyć całe ciałko dziecka. Warto pamiętać także o wyborze termometru do kąpieli. Dzięki temu będzie można skontrolować temperaturę przed kąpielą, ale i w trakcie jej trwania. Powinna wynosić 37 stopni.

Po trzecie: grzebień oraz miękka gąbka

Na pewno do akcesoriów kąpielowych należy zaliczyć także miękką gąbkę, czyli myjkę. Mycie maluch musi odbywać się sprawnie. Jednocześnie istotne znaczenie ma to, by myjka nie podrażniała skóry dziecka, a jednocześnie skutecznie rozprowadzała oliwkę dla niemowląt. Miękka myjka powinna mieć ergonomiczny kształt i najlepiej uchwyt ułatwiającym mycie malucha. Oprócz myjki ważny jest także grzebień dla niemowląt. W końcu główkę dziecka trzeba dokładnie osuszyć, a następnie poczesać włoski grzebieniem. Oczywiście zanim przystąpicie do czesania, musicie gruntownie osuszyć malucha.

Po czwarte: ręczniki dla niemowląt, które zapewnią ciepłe otulenie

Niezbędnymi akcesoriami dla malutkiego dziecka do kąpieli są ręczniki dla niemowląt. Dzięki nim można otulić dziecko i dokładnie wytrzeć z nadmiaru wilgoci. Mają niezwykle miękką strukturę, która nie podrażnia wrażliwej skóry. Mogą mieć specjalne kapturki, które ułatwiają otulenie dziecka i zapewnienie mu komfortu termicznego tuż po wyjęciu z wanienki czy też wiaderka dla niemowląt. Na pewno warto wybrać ręcznik bawełniany bądź bawełniany z domieszką włókna bambusowego. To ostatnie neutralizuje wszelkie drobnoustroje.

Po piąte: zabawki do kąpieli, które umilą czas starszemu dziecku i uczynią kąpiel przyjemnym rytuałem

Bez wątpienia przydadzą się też zabawki, ale one zainteresują malucha, który już siedzi i po nie sięga. Sprawdzają się także w przypadku kilkulatków. Gumowe kaczuszki, czy ulubieni bohaterowie bajek umilają czas spędzony w czasie kąpieli. Dziecko może się zrelaksować, a przy tym pobawić, a rodzic w tym czasie je umyje.

Już wiecie, jakie akcesoria do kąpieli są absolutnie niezbędne. Pamiętajcie jeszcze o kosmetykach takich jak maści na odparzenia. Należy ich używać bezpośrednio po osuszeniu delikatnej skóry dziecka. Niemowlaka nie trzeba myć codziennie, wystarczy co dwa dni. Wybierając odpowiednie akcesoria, możesz kąpiel dziecka znacząco ułatwić.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.