Najlepsze sekatory i nożyce do twojego ogrodu – do czego mogą być przydatne?

Artykuł partnera.

Do tego, by cieszyć się pięknym ogrodem niezbędna jest regularna jego pielęgnacja. Na wyposażeniu każdego ogrodnika powinien znaleźć się dobrej jakości sekator oraz nożyce do gałęzi, które zdecydowanie ułatwią precyzyjne wykonywanie prac. Warto dowiedzieć się nieco więcej na ich temat, co z pewnością pomoże w dokonaniu najlepszego wyboru podczas zakupu tego rodzaju narzędzi.

Sekator- do jakich prac może być przydatny?

Jednym z najczęściej wybieranych rodzajów tego narzędzi jest sekator do żywopłotu. Umożliwia on precyzyjne uformowanie żywopłotu i nadanie mu odpowiedniego kształtu. Warto zaopatrzyć się również w sekator do gałęzi, dzięki któremu możliwe jest wycięcie starych części drzew czy krzewów. Jest on zaprojektowany w taki sposób, że wykonywane cięcia są bardzo precyzyjne, a powstałe na gałęzi rany zdecydowanie lepiej i szybciej się goją. W przypadku dużych drzew zdecydowanie najlepiej sprawdzi się sekator do grubych gałęzi, który jest mocniejszy i bardziej wydajny.

Sekator ogrodowy jest przydatny również podczas przycinania pędów róż, co wymaga precyzji oraz dokładności, gdyż uszkodzenie tych delikatnych roślin może być dla nich bardzo niebezpieczne. Wybierając dobrej jakości sekatory warto zwrócić szczególną uwagę przede wszystkim na rodzaj materiału, z jakiego wykonane zostało ich ostrze. Powinno ono być wytrzymałe, co da gwarancję, że nie pęknie nawet podczas przecinania grubych gałęzi. Przydatnym narzędziem w ogrodzie jest także sekator do trawy, za pomocą którego można usunąć trawę z miejsc, do których dojechanie kosiarką jest nie możliwe. Dzięki temu cały trawnik będzie prezentował się stylowo i elegancko.

Nożyce ogrodowe- dlaczego się w nie zaopatrzyć?

Nożyce ogrodowe to narzędzie, które pozwoli zadbać o ogród w odpowiedni sposób. Wyróżnia się dwa rodzaje nożyc, jakie można znaleźć na rynku: ręczne i elektryczne. Modele ręczne są zdecydowanie najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem, ale praca z ich pomocą zajmuje zdecydowanie więcej czasu. Z tego właśnie względu bardzo chętnie wybierane są nożyce elektryczne. Te z kolei dzieli się na przewodowe, które do tego, aby działały wymagają podłączenia do prądu, a także bezprzewodowe wyposażone w akumulator.

Kompletując wyposażenie przeznaczone do pielęgnacji ogrodu warto zdecydować się na wygodne nożyce do trawy. Dzięki nim można wyrównać wysokość trawy, co sprawia, że trawnik prezentuje się zdecydowanie lepiej. Dla posiadaczy wysokiego żywopłotu idealnym rozwiązaniem są z kolei nożyce z wysięgnikiem. Umożliwia on dotarcie do wysokich partii żywopłotu i precyzyjne przycięcie go. Jest przydatny również wtedy, gdy zachodzi konieczność usunięcia cieńszych gałęzi drzew czy krzewów.

Wybierając nożyce trzeba zastanowić się nie tylko nad tym, czy lepszym rozwiązaniem będzie model ręczny czy elektryczny. Bardzo duże znaczenie ma także rodzaj ostrza, w jakie jest wyposażony. Wybierać można między modelami jednostronnymi i dwustronnymi. Pierwsze z nich sprawdzają się głównie podczas prac z szerokimi i płaskimi powierzchniami. Dwustronne z kolei są pomocne przy modelowaniu żywopłotu, gdyż pozwalają na wykonanie bardziej precyzyjnych cięć.

Nożyce powinny wygodnie leżeć w dłoniach, ponieważ wpłynie to pozytywnie na komfort pracy z ich pomocą. Warto także zwrócić uwagę na wagę urządzenia, gdyż jeśli będzie ono bardzo ciężkie to korzystanie z niego może być dość męczące.

Poszukując idealnych nożyc i sekatorów zdecydowanie warto jest zapoznać się z ofertą dostępną w sklepie internetowym mateomarket.pl.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.