Najważniejsze zasady montażu stolarki budowlanej

Artykuł partnera.

Montaż stolarki budowlanej wymaga fachowej wiedzy i doświadczenia. W przeciwnym razie zamontowana stolarka, np. drzwiowa, nie będzie spełniać swojej funkcji. Może dojść m.in. do sytuacji, w której między drzwiami a ścianą będzie przedostawać się zimne powietrze z podwórka. Z tego względu tak ważne jest, aby zapoznać się z najważniejszymi zasadami montażu stolarki budowlanej przed przystąpieniem do prac.

Montaż drzwi

W przypadku montażu stolarki drzwiowej należy przede wszystkim pamiętać o tym, aby stosować się do zaleceń producenta konkretnego modelu drzwi. Do każdej zakupionej sztuki powinniśmy otrzymać instrukcję ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi montażu. Zawarte w instrukcji wskazówki powinny mieć dla nas pierwszorzędne znaczenie.

Istnieją jednak również pewne uniwersalne zasady montażu stolarki budowlanej, w tym przypadku drzwiowej, które usprawnią pracę i pozwolą uniknąć błędów. Jedną z nich jest rozpoczęcie montażu dopiero po zakończeniu wszystkich prac mokrych w budynku, takich jak tynkowanie czy wylewanie podłóg.

Kluczowe znaczenie przy montażu stolarki drzwiowej ma również odpowiednie przygotowanie otworu. Wymiary otworu na ościeżnicę powinny być od 1 do 2 cm większe od jej zewnętrznych rozmiarów. Oczywiście ściany otworu na ościeżnicę muszą być wyrównane, a wszystkie kąty powinny mieć 90 stopni.

Dopiero w tak przygotowany otwór można zacząć montować ościeżnicę. Ustawia się ją w otworze, a następnie unieruchamia za pomocą klinów z drewna lub plastiku. W dalszym etapie umieszcza się także rozpórki, aby podczas dozowania piany montażowej, utrzymywały ościeżnicę w miejscu, zapobiegając jej wypaczeniu, po czym można przystąpić do mocowania ościeżnicy za pomocą śrub.

Po odpowiednim zamontowaniu ościeżnicy można zająć się montażem skrzydła. Po założeniu skrzydła na zawiasy ościeżnicy trzeba sprawdzić, czy porusza się ono bez przeszkód, a także samo się nie otwiera. W przeciwnym razie należy wyregulować zawiasy i zamek. Na koniec pozostaje zamontować klamkę.

Firmy zajmujące się montażem drzwi

Przedstawione powyżej zasady montażu stolarki budowlanej to tylko część tego, czym powinni kierować się fachowcy z branży. Nic więc dziwnego, że wiele osób decyduje się na zlecenie montażu drzwi firmom zewnętrznym. Jedną z często polecanych firm zajmujących się montażem drzwi jest Gremont.

Co ważne, firma ta zajmuje się nie tylko samym montażem. W jej ofercie znaleźć można także szeroki wybór drzwi, dzięki czemu będziemy w stanie załatwić wszystko w jednym miejscu. Do wyboru mamy drzwi renomowanych marek, takich jak Porta, DRE czy Erkado. Po wybraniu odpowiedniego modelu fachowcy zajmą się jego montażem. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu przebiegnie on sprawnie i w pełni profesjonalnie.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.