Płaszcze ochronne z blach – zalety i zastosowanie

Elementy izolacyjne służące do odpowiedniego zabezpieczenia instalacji przed m.in. zjawiskiem kondensacji pary wodnej czy izolacji termicznej czasami nie są wystarczającym sposobem ochrony układu. Zwłaszcza jeśli w grę wchodzi zabezpieczenie przed szkodliwymi działaniami promieniowania UV czy urazami mechanicznymi.

Płaszcze blaszane stają się nieocenionym elementem zabezpieczającym tzw. izolację właściwą, a zatem kauczuk, wełnę mineralną czy poliuretan. Chociaż może się wydawać, że płaszcze ochronne z blach najczęściej znajdują zastosowanie w przypadku instalacji zewnętrznych, to równie często sięga się po nie w przypadku izolacji układów znajdujących się wewnątrz pomieszczeń.

Dostępne na rynku opcje typu płaszcz ochronny na izolację można zakupić w kilku wariantach. Kategoryzuje się je zgodnie z typem samej blachy: ocynkowana, aluminiowa bądź nierdzewna. Natomiast wiele osób będzie zainteresowane odmianami w zależności od zastosowania. Tutaj można wymienić chociażby stosowane do ochrony prostych odcinków metry proste, trójniki – do ochrony rozgałęzień czy m.in. kolana – chroniące łuki. W zależności od indywidualnych potrzeb można zdecydować się na rozwiązania idealnie dopasowane do konkretnych sytuacji.

Płaszcz ochronny z blachy ocynkowanej i nie tylko

Producenci płaszczy wychodzą naprzeciw potrzebom nabywców. Dzięki temu na rynku znajduje się wiele atrakcyjnych rozwiązań dostosowanych do zabezpieczania izolacji właściwej przed zróżnicowanymi zagrożeniami. Płaszcz ochronny z blachy ocynkowanej to rozwiązanie stworzone z myślą o zwiększeniu odporności na korozje. Dodatkowa warstwa cynku uodparnia płaszcz. Przekłada się to na zwiększenie jego żywotności oraz brak konieczności przeprowadzania częstych prac konserwujących. Wariant albuminowy wybierany jest chociażby ze względu na swoją niską wagę. W przypadku lekkich instalacji, których nie należy dociążać dodatkową masą, ma to niemałe znaczenie. Warto dodać, iż opcja ta odporna jest na kwasy beztlenowe oraz wodorotlenki. Ostatnim typem jest izolacja rur grzewczych nierdzewna. W tym wypadku mamy do czynienia z rozwiązaniami wykorzystywanymi w przestrzeniach szczególnie narażonych na kontakt z wilgocią czy wodą. Dzięki zastosowaniu płaszczy z blachy nierdzewnej nie musimy się martwić o szczelność i bezpieczeństwo izolacji właściwej.

Płaszcz ochronny na izolację w sklepie Centrum Izolacji

Indywidualne potrzeby klientów determinują długość, kształt oraz rodzaj płaszczy ochronnych na izolację. Właśnie dlatego sklep Centrum Izolacji wykonuje tego typu produkty na zamówienie, uwzględniając potrzeby nabywców. Płaszcze ochronne z blach wykonywane są o dowolnej długości – w oparciu o wytyczne zleceniodawców. Zamówienie realizowane jest do siedmiu dni roboczych – w zależności od wielkości zamówienie oraz aktualnej liczby zleceń. Istnieje możliwość kupna nie tylko rozwiązań do rur prostych, ale również elementów pozwalających na osłonę giętych odcinków układu. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą sklepu oraz do zakupów.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.