Rolety zewnętrzne – jakie mają zalety i jaki wariant wybrać?

Rolety można kupić w dwóch głównych wariantach – jako zewnętrzne i wewnętrzne. Kiedy warto zdecydować się na montaż rolet zewnętrznych? Jakie mają one zalety? Wyjaśniamy najważniejsze kwestie!

Rolety zewnętrzne – jak są zbudowane i jak działają?

Osłony okienne jak rolety zewnętrzne wykorzystują konstrukcję roletową, czyli zbudowane są one z pancerza nawijanego na wał, który umieszczony jest z kolei w kasecie.

Najczęściej do wykonania tego typu rolet wykorzystuje się aluminium, które jest materiałem bardzo odpornym na czynniki zewnętrzne.

Działanie rolet zewnętrznych jest bardzo proste. Gdy są zamknięte, przykrywają one okno z zewnątrz, natomiast po otwarciu pancerz nawijany jest na wał, dlatego przez okno może przedostawać się naturalne światło do pomieszczenia.

Sterowanie jest jeszcze łatwiejsze wtedy, gdy wybierze się elektryczne rolety zewnętrzne, ponieważ w tym przypadku możliwe jest sterowanie jedynie za pomocą przycisku, pilota albo systemu centralnego, którym można otwierać i zamykać rolety w całym budynku jednocześnie. Dostępne są również systemy współpracujące z aplikacjami mobilnymi do sterowania roletami.

Zalety rolet zewnętrznych – dlaczego warto je kupić?

Osłony jak rolety zewnętrzne mają liczne zalety, dlatego też obecnie kupowane są one bardzo często i używane są nie tylko w domach jednorodzinnych, lecz też w innych typach budynków. Jakie są główne zalety związane z montażem rolet zewnętrznych?

  • Większa prywatność – dzięki roletom można całkowicie zablokować widoczność pomieszczeń wewnątrz, dlatego też pozwalają one wtedy na uzyskanie większej prywatności w budynku.
  • Poprawa parametrów termoizolacyjnych – dzięki roletom można sprawić, że budynek będzie cieplejszy w trakcie zimy, ponieważ wtedy można zatrzymać ucieczkę ciepła z pomieszczenia przez okna. Również w trakcie lata rolety pozwalają na zmniejszenie nadmiernego nagrzewania się pomieszczeń, co poprawia komfort domowników.
  • Podniesienie bezpieczeństwa – kolejnym atutem, jaki związany jest z montażem tego typu rolet, jest zwiększenie bezpieczeństwa domu. W takim przypadku warto zdecydować się na zamontowanie rolet zewnętrznych antywłamaniowych, które zmniejszają ryzyko włamania do budynku.

Gdzie można zakupić rolety zewnętrzne?

Dzisiaj elektryczne rolety zewnętrzne oraz sterowane ręcznie można kupić w wielu firmach, które przygotowują je na zamówienie klienta.

Rolety mogą być wtedy dobrane specjalnie do konkretnego budynku oraz do oczekiwań zamawiającego, aby uzyskały one określony wygląd i miały oczekiwane parametry techniczne.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.