Warszawa jednym z najbardziej pożądanych miast na świecie!

Artykuł sponsorowany.

Niezależnie od tego w jakim jesteśmy wieku, gdy spoglądamy w przyszłość zastanawiamy się w jaką stronę iść. Młodzi ludzie zastanawiają się nad wyborem studiów, pracy oraz tego co chcą robić w życiu. Jest to bardzo ważne, jednak poza tym co chcemy robić liczy się również gdzie. Wybór miasta w jakim mieszkamy ma kluczowe znaczenie. Inne możliwości czekają nas w dużych miastach, inne w mniejszych. Wszystko zależy od naszych preferencji i celów. Jedno jest pewne, polska stolica cieszy się ogromną popularnością wśród tych wyborów.

Warszawa w centrum zainteresowania

Koniec roku zbliża się wielkimi krokami, więc nic dziwnego, że wszyscy biorą się za podsumowania i wyciąganie wniosków z minionego roku. The economist opublikował ostatnio wykres, który pokazał zmiany cen nieruchomości w dużych miastach świata, wśród których znalazła się także Warszawa. Jako jedna z nielicznych stolic europejskich wskazała na podwyżkę cen. Według specjalistów z The economist, popartych opinią warszawskich deweloperów, ceny lokali wzrosły o nawet 6% w stosunku do roku poprzedniego. Dla porównania miasta tj. Londyn czy Dublin już od kilku lat wykazują spadek wartości, taka sama sytuacja kształtuje się w Sydney, która wydawać by się mogło, że jest cały czas na topie. Wszystko to sprawiło, że Warszawa znajduje się w 10% najdroższych, a jednocześnie najbardziej pożądanych miast świata.

Pokusy wielkiego miasta

Można by zastanawiać się nad przyczynami takiego obrotu sprawy. Co wyróżnia Warszawę na tle innych polskich miast? Jest stolicą, ale czy jest to aż takie znaczące? Wysoki rozwój, dostęp do uczelni wyższych i kultury jest na dobrym poziomie we wszystkich większych aglomeracjach na terenie naszego kraju. Każde miasto charakteryzuje się czymś innym, jednak jak popatrzeć na Warszawę tutaj jednak kluczową kwestią jest fakt bycia stolicą. Otworzyło to międzynarodową możliwość rozwoju. To tutaj znajdują się wszystkie główne urzędy, siedziby spółek, a także mediów. Więc jeżeli ktoś  myśli o karierze w którymś z tych obszarów jest to doskonały kierunek. Deweloperzy w Warszawie wskazują, że cały czas przeprowadza się tutaj mnóstwo ludzi. Powody są różne, jest to spowodowane studiami, zmianą pracy albo sytuacją rodzinną. Istnieje także stereotyp, że życie w mieście jest lepsze. Wszytko to jednak zależy od tego czego oczekujemy. Jedno jest pewne, Warszawa to miasto wielkich możliwości!

Rynek nieruchomości nie zostaje obojętny

Wiele osób decyduje się na przeprowadzkę do Warszawy, jednak każde miasto ma swoje granice. Każda osoba musi gdzieś mieszkać, lokali jest coraz mniej, a deweloperzy nie nadążają z budową kolejnych inwestycji. Duży popyt skutkuje podwyższeniem cen mieszkań. Nic więc dziwnego, że badania wskazują na ich ciągły wzrost. Są już na bardzo wysokim poziomie, wszyscy zastanawiają się jak długo jeszcze. Jednak sytuacja w naszym kraju wydaje się na tyle stabilna, że nic na to nie wskazuje. Co więcej, prognozuje się, że obecny trend utrzyma się co skutkować będzie kolejnymi podwyżkami cen nieruchomości.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.