DEPA, czyli pompy membranowe o szerokim zastosowaniu

Artykuł sponsorowany.

Na rynku pomp przemysłowych mamy tak naprawdę niewielu liczących się producentów, których produkty można kupić z przysłowiowymi zamkniętymi oczami. Wśród nich znajduje się niemiecka marka DEPA, znana jest z produkcji wysokiej jakości pomp membranowych. I nie są to słowa na wyrost, nie bez powodu potentat branży pompowej, czyli międzynarodowe konsorcjum CRANE, włączyło tę markę do swojego portfolio. Dlaczego membranowe pompy DEPA są wyjątkowe i gdzie dokładnie znajdują zastosowanie?

Pompy membranowe DEPA – rodzaje

To, co czyni pompy DEPA urządzeniami niezwykle cenionymi, to przede wszystkim ich prosta konstrukcja, która łącznie z zastosowaniem przemyślanych rozwiązań i wysokiej jakości komponentów, daje pompę wytrzymałą, tanią w eksploatacji i niezawodną! Nie bez znaczenia jest to, że są to pompy o dużym stopniu personalizacji, co pozwala przystosować je do różnych aplikacji przemysłowych. Co istotne, specjalnie zaprojektowana konstrukcja modułowa pomp DEPA ułatwia przeprowadzenie wszystkich prac czyszczących i konserwacyjnych.

DEPA oferuje pompy membranowe wykonane z różnych rodzajów materiałów, takich jak np. tworzywa sztuczne, stal nierdzewna, odlewy metalowe czy aluminium. Ponadto poszczególne serie pomp odznaczają się niezwykle wysoką sterylnością, co sprawia, że mogą być one używane do transportu najbardziej wrażliwych mediów.

Zastosowanie pomp DEPA w przemyśle

Duże zróżnicowanie pomp DEPA pod względem konstrukcyjnym pozwala na ich niezwykle szerokie wykorzystanie w przeróżnych branżach przemysłowych. W zależności od typu pompy membranowej mogą być one używane do transportu substancji wrażliwych albo agresywnych – w tym również abrazyjnych.

W przypadku pomp sterylnych DEPA, o wysokim stopniu higieniczności, są one używane przede wszystkim w przemyśle farmaceutycznym i spożywczym. Pompy DEPA znajdują również zastosowanie w branży paliwowej, kosmetycznej i chemicznej. Warto zaznaczyć, że marka ma w swojej ofercie również niezwykle wytrzymałe pompy z certyfikatem ATEX strefy 0, co pozwala na ich wykorzystanie w najbardziej wymagających warunkach.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.