Dlaczego warto zainwestować w ogrodzenie łupane?

Ogrodzenie łupane bez wątpienia prezentuje się bardzo stylowo. To idealny wybór do budynków w określonym stylu. Pozwala na podkreślenie elegancji, jednocześnie skutecznie chroniąc nieruchomość przed obecnością niepożądanych osób. Dlaczego warto zainwestować w taki rodzaj ogrodzenia?

Ogrodzenie z kamienia łupanego, czyli wytrzymałość

Ogrodzenie łupane jest bardzo wytrzymałe. Wszystko ze względu na zastosowanie naturalnego kamienia o dużej twardości. Materiał ten wykazuje odporność na działanie niskich temperatur oraz innych czynników zewnętrznych. Kamień łupany bez problemu przetrwa kontakt z wilgocią, nie nasiąkając wodą. Z upływem czasu takie ogrodzenie w dalszym ciągu prezentuje się nienagannie.

Obecnie stosuje się zwykle specjalne pustaki łupane. Pozwalają one na jeszcze szybsze prowadzenie prac, a jednocześnie są bardzo odporne na działanie niekorzystnych czynników. Można też sprawnie dopasowywać ich wielkość i położenie.

Eleganckie ogrodzenie z kamienia łupanego

Ogrodzenie z pustaka łupanego jest również bardzo eleganckie. Podkreśli idealnie każdą stylową nieruchomość. Komponuje się idealnie z kamiennymi podjazdami, schodami czy elementami balkonów. Można połączyć je również z płytkami kamiennymi stosowanymi w celach ozdobnych w dolnych częściach budynku.

Współczesne ogrodzenia łupane są dostępne w wielu wariantach kolorystycznych. Klient może sam wybrać określoną barwę czy wielkość bloczków. Dzięki temu płot z kamienia łupanego da się idealnie dopasować do konkretnego budynku, tworząc stylowy efekt – tłumaczy specjalista z firmy Płotex będącej producentem ogrodzeń łupanych.

Popularne są zarówno jasne kamienie łupane, jak i standardowe, szare. Niektóre osoby decydują się także na łączenie kilku odcieni. Warto dopasować je do elewacji, podłoża w okolicach budynku oraz dodatkowych dekoracji. Pamiętaj również, że jasny kamień będzie szybciej się brudził.

Dowolne wymiary ogrodzenia łupanego

Ogrodzenie z kamiania łupanego

Wykonanie ogrodzenia z pustaków łupanych pozwala również na modyfikowanie jego wysokości w razie potrzeby. Takie elementy łączą się niezwykle szybko i wyglądają estetycznie w dowolnej konfiguracji. Klient może samodzielnie decydować o wymiarach tworzonego ogrodzenie. Pustaki idealnie imitują naturalny kamień, a jednocześnie zachowują charakterystyczne, bardzo pożądane właściwości:

Łatwy montaż ogrodzenia łupanego

Montaż ogrodzenia łupanego w formie pustaków jest bardzo łatwy i szybki. Wystarczy stawiać na sobie odpowiednie elementy, zachowując ustalone wymiary. W razie konieczności da się także skorygować wysokość całej konstrukcji. Niezbędny jest jednak odpowiedni fundament pod ogrodzenie z pustaków łupanych, który utrzyma całość w określonym miejscu i zapewni bezpieczeństwo.

Możliwość łączenia ogrodzenia łupanego z innymi materiałami

Ogrodzenie łupane można z powodzeniem łączyć z wieloma innymi materiałami. Czasem jest to stal nierdzewna lub aluminium, a kiedy indziej drewno. W przypadku stylizowanych budynków niezwykle popularnym rozwiązaniem okazuje się tworzenie kamiennego murku i słupków. Przestrzeń pomiędzy nimi jest następnie wypełniona metalowymi przęsłami z różnymi ozdobnikami. W nowoczesnych nieruchomościach stosuje się raczej proste formy bazujące na prostokątach i kwadratach, bez dekoracyjnych elementów.

Ogrodzenie łupane może z powodzeniem stać się również murem bez ażurowych przęseł. To dobry wybór do określonych typów nieruchomości, gdzie stawia się na mocny i wyrazisty charakter wszelkich elementów.

Sprawdź ofertę na ogrodzenia łupane od https://plotex.net.pl/!

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.